REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Veganství – Vyzkoušejte koktejl Chia Shake Vegan Protein

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Veganství je druh stravování, filozofie a životní styl, který odmítá konzumaci a zpracovávání veškerých živočišných produktů. Pro někoho je to životní směr v návaznosti na etiku současného světa a krutého zacházení se zvířaty, pro někoho může být jen občasné zpestření jídelníčku a zdravé stravy, které je rozhodně zdraví prospěšné a svou funkci vykoná i při různých půstech či dietách.


Ať už je to tak nebo tak, je to velmi rozsáhlá kapitola z hlediska správné výživy a doplnění veškerých živin důležitých pro vaše tělo. Není to jen o tom vypustit ze stravy živočišné produkty, to rozhodně ne, to by mohlo být velmi nebezpečné pro zdraví. Je potřeba trochu zapátrat a živočišné potraviny nahradit rostlinnými, případně vhodnými doplňky stravy. Dodržovat vyvážený příjem kvalitních proteinů, tuků, sacharidů, vitamínů a minerálů. Je potřeba se více zaměřit na příjem vápníku, selenu, železa, vitamínu B12 a Omega 3 mastných kyselin.

 

 

Jedním z dalších úskalí dodržování různých druhů stravování je nedostatek času. Často se dostáváte vlivem okolí a zrychlené doby do situací, kdy nemáte čas se kvalitně a v klidu najíst nebo si nachystat jídlo na další den. Pozor na to, abyste nesklouzly v těchto dnech k tomu, že si dojdete na jídlo do fast foodu. Hranolky jsou sice veganské, nicméně to nebude ta správná volba pro váš zdravý životní styl a kvalitní vyváženou stravu.

Vyzkoušejte koktejl Chia Shake Vegan Protein. Revoluční náhrada jídla, kterou vykouzlíte během několika vteřin za každých podmínek a která výživově pokryje 1/5 vašeho denního příjmu. Veganský shake je bohatý na veškeré potřebné látky od esenciálních olejů po minerály. Obsahuje celou řadu nepostradatelných vitamínů, jako například vitamín C, D, B12, vápník, selen. Dále pak kvalitní rýžový a mandlový protein, omega 3 mastné kyseliny a vysokou dávku železa, které je zásadní součástí veganské výživy, důležité pro podporu tvorby krvinek a svalstva.

To, a ještě mnohem více najdete na chiashake.cz. Česká značka, která se zabývá revolučním způsobem stravování v oblastech nejoblíbenějších trendů dnešní doby – keto dieta, zdravá strava, fitness a vegan. Naučte se zdravě jíst i hubnout!

Chia Shake Vegan Protein k dostání ve dvou velikostech a třech příchutích na chiashake.cz

15 porcí – 299 Kč, 40 porcí – 749 Kč

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

6 tipů na bezpečný detox

Střevo je branou do těla. Prochází jím vše, co zkonzumujeme a většina z toho se zde také vstřebává. Jakékoliv poškození či disbalance střevní mikroflóry se může ošklivě podepsat na našem zdraví a potažmo psychice. Nový rok je ideální čas začít očistu těla a dobít energii na vše nadcházející. Držte se těchto jednoduchých 6 tipů a detox pro vás bude radostí.

číst dále ...

Vliv olivového oleje na vaše zdraví

Právě v této době je vhodné věnovat zvýšenou pozornost a péči svému zdraví. Již Homér označoval olivový olej za tekuté zlato, a to ještě zdaleka neměl k dispozici tolik vědeckých studií, jako máme my dnes. Pravidelné užívání olivového oleje je vhodné nejen pro prevenci civilizačních chorob, jako je rakovina a cukrovka, ale koriguje i hladinu cholesterolu nebo chrání krevní oběh. A jak jistě víte, lze ho užívat nejen vnitřně, ale také na tělo nebo vlasy.

číst dále ...

Stylové streetfoodové recepty pro vás a vaše přátele

Na streetfoodové dobroty, které důvěrně znáte z trhů a festivalů, už nemusíte čekat! Šikovné a známé české food-blogerky Markéta v troubě a S vášní pro jídlo, pro vás připravily chutné a jednoduché recepty s McCain hranolky Crispers, které jsou jako vystřižené ze streetfoodového jídelního lístku. Recepty jsou připravené i v duchu dalších trendů: uvědomělého vaření a neplýtvání jídlem. Oba trendy vybízí připravovat jídlo ze surovin, které máme běžně doma a když nevyužijeme celé balení některé potraviny, můžeme si ji nechat na jindy. Pozvěte přátele, rodinu a vychutnejte si spolu streetfoodové pokrmy v pohodlí domova.

číst dále ...

10 tipů pro zdravější stravování v roce 2021: Jak odlehčit jídelníček po vánočním hodování

Jedním z nejčastějších předsevzetí do nového roku bývá redukce hmotnosti po vánočních svátcích. Mnoho lidí se tak uchýlí ke snížení příjmu kalorií na minimum, což ale nepředstavuje ideální řešení. Drastické omezení stravy většinou vede k nechvalně známému jojo efektu. Znovu nabrání ztracené váhy může navíc demotivovat natolik, že jediným výsledkem bývá návrat k původním stravovacím návykům. Existuje však několik základních pravidel, které pomohou nejen se shozením přebytečných kil, ale také k větší pestrosti jídelníčku.

číst dále ...

Suchej únor? Tak na ten se napijem – nealkoholický Hrozňáček od Rybízáku k tomu přímo vybízí

Únor se v České republice zapsal jako měsíc bez alkoholu. Pokud neradi trháte partu, ale chuť vína by vám chyběla, přesedlejte v únoru na nealkoholické ovocné víno. V sortimentu české značky Rybízák najdete výborné víno Hrozňáček – chutná skvěle, ale je bez alkoholu.

číst dále ...

Špaldová mouka v kuchyni

Věděli jste, že existuje něco jako pšenice špalda? Ano, opravdu existuje. A právě z ní se vyrábí špaldová mouka. K její výrobě se používají celá zrna včetně obalové části, díky tomu špaldová mouka obsahuje velké množství prospěšných látek. Naši prapraprapraprarodiče z ní vařili a pekli zcela běžně, nyní se do kuchyní opět vrací. Třikrát hurá.

číst dále ...

Zdravé pečení může být chutné, ale je třeba vědět, jak na něj

Nabídkou zdravých dortů se zaplnily tabule kaváren i restaurací. Přijít do podniku, který by nenabízel chutný zdravý dort, se dnes už jen tak nestane. Možná že jste zdravým dortům v oblíbené kavárně dali šanci a oblíbili si je, jen doma je ne a ne upéct. Profesionální cukrářka Olga Ceralová potvrzuje, že u zdravého pečení opravdu záleží, jestli víte, jak na něj.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy