REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Veganství – Vyzkoušejte koktejl Chia Shake Vegan Protein

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Veganství je druh stravování, filozofie a životní styl, který odmítá konzumaci a zpracovávání veškerých živočišných produktů. Pro někoho je to životní směr v návaznosti na etiku současného světa a krutého zacházení se zvířaty, pro někoho může být jen občasné zpestření jídelníčku a zdravé stravy, které je rozhodně zdraví prospěšné a svou funkci vykoná i při různých půstech či dietách.


Ať už je to tak nebo tak, je to velmi rozsáhlá kapitola z hlediska správné výživy a doplnění veškerých živin důležitých pro vaše tělo. Není to jen o tom vypustit ze stravy živočišné produkty, to rozhodně ne, to by mohlo být velmi nebezpečné pro zdraví. Je potřeba trochu zapátrat a živočišné potraviny nahradit rostlinnými, případně vhodnými doplňky stravy. Dodržovat vyvážený příjem kvalitních proteinů, tuků, sacharidů, vitamínů a minerálů. Je potřeba se více zaměřit na příjem vápníku, selenu, železa, vitamínu B12 a Omega 3 mastných kyselin.

 

 

Jedním z dalších úskalí dodržování různých druhů stravování je nedostatek času. Často se dostáváte vlivem okolí a zrychlené doby do situací, kdy nemáte čas se kvalitně a v klidu najíst nebo si nachystat jídlo na další den. Pozor na to, abyste nesklouzly v těchto dnech k tomu, že si dojdete na jídlo do fast foodu. Hranolky jsou sice veganské, nicméně to nebude ta správná volba pro váš zdravý životní styl a kvalitní vyváženou stravu.

Vyzkoušejte koktejl Chia Shake Vegan Protein. Revoluční náhrada jídla, kterou vykouzlíte během několika vteřin za každých podmínek a která výživově pokryje 1/5 vašeho denního příjmu. Veganský shake je bohatý na veškeré potřebné látky od esenciálních olejů po minerály. Obsahuje celou řadu nepostradatelných vitamínů, jako například vitamín C, D, B12, vápník, selen. Dále pak kvalitní rýžový a mandlový protein, omega 3 mastné kyseliny a vysokou dávku železa, které je zásadní součástí veganské výživy, důležité pro podporu tvorby krvinek a svalstva.

To, a ještě mnohem více najdete na chiashake.cz. Česká značka, která se zabývá revolučním způsobem stravování v oblastech nejoblíbenějších trendů dnešní doby – keto dieta, zdravá strava, fitness a vegan. Naučte se zdravě jíst i hubnout!

Chia Shake Vegan Protein k dostání ve dvou velikostech a třech příchutích na chiashake.cz

15 porcí – 299 Kč, 40 porcí – 749 Kč

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

20 nejlepších receptů na džemy a marmelády

Džem má řidší konzistenci a většinou obsahuje celé kousky ovoce. Marmeláda je tužší a připravujeme ji z hodně vyzrálého ovoce, které buď prolisujeme strojkem na ovoce, nebo rozmixujeme a propasírujeme přes síto. Takže stručně: džem se vaří z celého nebo na kousky nakrájeného ovoce, základem marmelády je ovocný protlak (prolisované ovoce). Ale dost teorie! Přinášíme vám ty nejlepší recepty na džemy a marmelády z naší databáze. Tady jsou.

číst dále ...

Vinice Šobes, ikona našeho vinařství

V meandru řeky Dyje v Národním parku Podyjí se nachází přírodní unikát, který uchvátí každoročně stovky návštěvníků. Vinice Šobes se díky své jedinečné dispozici stala ikonou moravského vinařství. A tak na nic nečekejte a vydejte se prozkoumat jedno z nejromantičtějších míst v Česku.

číst dále ...

Hranolky mají svůj den, co o nich víte?

13. červenec je celosvětově známý jako Mezinárodní den hranolek (Fête de la Frite). Tento zvláštní den vznikl v roce 1977, kdy se pan André Desboise a lovecká společnost Sulignat rozhodli uspořádat slavnostní den a pozvat obyvatele vesnice a majitele okolních panství. V tento den připravili 10 kg hranolků, následující rok se rozhodli pro velký úspěch akci opakovat a tak vznikl Fête de la Frite. Od roku 2015 oslavy provází tematické průvody, historické hry a soutěže o nejlepší hranolky. V Belgii se tento svátek slaví 14. července a ve zbytku světa připadá na 13. července. Ale celosvětově nejznámější hranolky jsou ty z McDonald´s.

číst dále ...

Tančící, Teddy i Zlatý: Mezinárodní den gumových medvídků je po roce opět tu

Léto je tu a s ním i prázdniny plné zábavy. Zpestřete si tyto dny a 15. července oslavte Mezinárodní den gumových medvídků, kteří se po generace těší oblibě po celém světě. Významný je tento rok především pro Haribo, největšího výrobce želatinových bonbonů, které letos slaví 100 let od svého založení. Znáte všechny medvídky, kteří patří do jeho rodiny?

číst dále ...

Snídaňové kaše na každý den

Pět pracovních dní v týdnu, 5 inspirací pro milovníky kaší. Protože není nic lepšího než začít hektické ráno zdravou bombou, která vám dá energii do celého dne.

číst dále ...

Vinařské stezky a cyklostezky

Teplé letní počasí přímo vyzývá k pohybu a aktivně strávenému času. Za vínem, sportem a nádhernou přírodou se vydejte na jižní Moravu, kde najdete několik vinařský stezek a cyklostezek. Tato unikátní 1 200 km dlouhá síť značených cyklostezek protkává území všech jihomoravských vinařských podoblastí. Trasy jednotlivých okruhů jsou perfektně zpracovány do map s informacemi o jejich délce, výškovém profilu a stavu povrchu. Nenechte krásy Moravy dlouho čekat a vydejte se vstříc krásám přírody a vína.

číst dále ...

Kulaté 3D dorty – veselé i elegantní, každý si najde ten svůj

Pomalu ubíhající karanténu jsme si krátili pečením a vařením, a tak není divu, že už nás klasické dorty začaly trochu nudit. Pokud zrovna chystáte oslavu, inspirujte se našimi zábavnými 3D dorty. Všechny jsou kulaté, a přitom každý úplně jiný.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy