REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

To nejlepší z lesa přímo do vaší kuchyně

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

PR - Rady a tipy profesionálVíte, které lesní plody se díky své nádherné barvě označují jako „červené zlato lesa“? Brusinky! Tyto červené bobule si v české kuchyni právem našly své čestné místo. Do lesa si pro ně sice nezajdete, protože jsou chráněné, ale můžete si je vychutnat v konzervované podobě. BILLA brusinky jsou ručně sbírané a šetrně zpracované bez přidaných barviv a konzervantů. Výborně chutnají nejen ke svíčkové omáčce, ale také ke zvěřině, sýrům a sladkým pokrmům, jako jsou palačinky, moučníky nebo zmrzlinové poháry.


PR - Rady a tipy profesionálObecně jsou brusinky oblíbené jak pro svou výraznou chuť, tak také kvůli vysokému obsahu zdraví prospěšných látek. Kromě vitamínu A, E a C, železa a draslíku obsahují také antioxidanty, které přispívají k dobrému fungování srdce a cév a působí preventivně proti vzniku rakoviny. Červené bobulky se doporučují rovněž při léčbě onemocnění močových cest. Čerstvé brusinky mají trpkou chuť, proto se většinou konzumují tepelně upravené.

Cena za balení 190 g: 34,90 Kč

 

Věděli jste, že…

… pravé, velké brusinky pocházejí ze Severní Ameriky? Právě tam je domorodí obyvatelé začali poprvé používat, a to zejména k léčebným účelům nebo jako barvivo při úpravě koberců a dalších textilií. Později je konzumovali také námořníci, pro které představovaly bohatý zdroj vitamínů na dlouhých zámořských plavbách. Tyto americké brusinky neboli „cranberries“ se od těch evropských výrazně liší, a to jak velikostí, tak i barvou a chutí.

 

Poznámka redakce:

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 693 prodejnách v Evropě zaměstnává celkem 77 583 pracovníků. V roce 2014 dosáhl její obrat 13,02 miliard eur.

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. REWE Group působí ve 13 zemích Evropy a v roce 2013 dosáhla obratu ve výši 50,6 miliard eur.

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG, a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v sedmi zemích střední a východní Evropy.

BILLA ČR je součástí REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1990. S obratem ve výši 22,6 mld. Kč, více než dvěma sty filiálek a necelými 6 tisíci zaměstnanci je lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí výběr známých i svých privátních značek, mezi jinými značku produktů v bio kvalitě NAŠE BIO, značku pro výhradně české maso Vocílka, BILLA značku pro vysokou kvalitu za příjemnou cenu či cenově výhodnou značku Clever. Čerstvý segment se soustředí na lahůdky, pečivo, ovoce a zeleninu, mléčné produkty, maso a chlazený sortiment.

Více informací na: http://www.billa.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy