REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

„To, co mám rád já, mají rádi i mí hosté,“ říká Charles Schumann, světová barmanská legenda, která poctí Prahu svou návštěvou

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Charles Schumann, barmanská ikona vlastnící mezinárodně známý Schumann’s Bar v Mnichově, jež je tváří i módní značky Hugo Boss, nato il film “Bar talks by Schumann”. Ten v úterý 25. září přijede osobně uvést do pražského kina Dlabačov.


Tento den ovšem nebude pouze o filmu. Spousta českých barmanů, společně se značkou Johnnie Walker, přichystá celé odpoledne zabývající se barmanskou kulturou a mixologií. V kině Dlabačov tedy můžou jak profesionálové, tak i laici, od 14 hodin zažít zajímavé odpoledne.

 

 

Nejen, že se budete moci setkat přímo se Schumannem a zhlédnout jeho film, ale potkáte se také i s českou barmanskou legendou, Sašou Mikšovicem. Spolu s Tomášem Mozrem vám s gentlemanským vtipem připomene úctu k dobám barmanské historie. Vítězslav Cirok s Markem Komínkem, sběratelé nejvýznamnějších ocenění v barové a restaurační kultuře, zase poukáží, kam mixologie směřuje dnes.

„V kině Dlabačov budete mít možnost, potřást si rukou s opravdovými osobnostmi. Dalším čestným hostem, kromě Charlese Schumanna, bude také Stanislav Vadrna, jež v jeho filmu i účinkuje. Známý je hlavně jako zakladatel mezinárodní školy Analog Bartending Institute a Nikka Whisky Hospitality Advocate,“ dodává k programu Jiří Procházka, manažer společnosti Stock, jež akci pořádá.

Mezi těmito bloky budete moci ochutnat spoustu drinků namíchaných z Johnnieho Walkera. Historické podání koktejlů bude zastupovat pražský Bar Tretter’s, s moderními verzemi si pak poradí Bar L’Flerur. Nebude nouze ani o kvalitní jídlo podávané formou street food.

Pokud jste nadšenci barové kultury nebo prostě jen chcete zažít inspirativní odpoledne, rezervujte si co nejrychleji na stránkách kina vstupenky. Sál se totiž plní.

Vstupenky lze rezervovat na:

http://www.dlabacov.cz/klient-234/kino-59/stranka-4953/film-254633

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Na webu Rybářský rozcestník.cz najdete unikátní rybářskou kuchařku!

Rybářský rozcestník.cz je přehledný, moderní web pro zapálené rybáře a rybářsky plný fotografií i kvalitních článků o rybách a rybářích. Kromě jiného na tomto portálu najdete atlasy ryb, živočichů a vodních rostlin, také encyklopedii rybářských uzlů a mnoho dalšího. Nepřéhlednutelná je také na webu rybářská kuchařka, která by mohla padnout do oka i nerybářům!

číst dále ...

Hrátky s čokoládou

Inspirujte se tímto originálním videem a ozdobte dezerty netadičními čokoládovými tvary. Podévejte se, co dokáže led či studená voda s rozpuštěnou čokoládou. Nejsou to kouzla, jen um šikovných cukrářů. :)

číst dále ...

Italská kuchyně sahá až do pravěku, jak se zrodila a měnila v průběhu staletí?

Kdo by neznal skvělou pizzu nebo italské těstoviny s rozmanitými druhy omáček? Italská kuchyně je jednou z nejrozšířenějších na světě a její základy můžeme stopovat až do neolitu. Vydáme se na cestu italského jídla od jeho počátků až do dnešních dnů. A změn je za ta staletí požehnaně.

číst dále ...

Láska na talíři: jaké valentýnské pochoutky připravit vašim nejmilejším

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Svatý Valentýn je za rohem a jak lépe ho oslavit, než dobrým jídlem a pitím! Je zvykem brát svou drahou polovičku na romantickou večeři, ale po letech mohou i ty nejluxusnější restaurace omrzet. Přitom můžete romantickou atmosféru vykouzlit i v pohodlí vašeho domova a připravit lahodný pokrm partnerovi či partnerce sami. Vaše úsilí jistě nadchne protějšek více než drahé menu v restauraci. Jako inspiraci jsme pro vás vybrali několik receptů z oblíbených pořadů o vaření na TV Paprika.

číst dále ...

Při očistě organismu pomůže i konopí

Nejlepší očistou pro tělo je dodržování zdravého životního stylu, tedy dostatek pohybu a kvalitního spánku a pravidelná a zdravá strava. Chcete-li se pročistit, určitě dopřejte svému tělu dostatek ovoce a zeleniny, které vám dodá energii a dobrý pocit. Svůj jídelníček celkově odlehčete a nebojte se na něj zařadit také konopí, které je zdrojem všech pro tělo potřebných látek.

číst dále ...

Valentýnské menu II.

Tip, jak by mohlo vypadat vaše valentýnké menu. Je to jen inspirace, přizpůsobte si slavností tabuli na Svatého Valentýna vašim chuťovým buňkám, nebo spíše mlsnému jazýčku vašeho partnera či partnerky! :)

číst dále ...

Valentýnské menu I.

Ačkoli je máj lásky čas, nesmíme zapomenout ani na svátek všech zamilovaných, a to na sv. Valentýna. A protože láska prochází žaludkem, přinášíme vám pár tipu na večerní menu, kterým jistě svou polovičku očarujete. Pokud celé menu nestíháte připravit, rozhodně si připravte alespoň čokoládové košíčky se srdíčky. Ty se budou hodit každopádně.😊

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy