REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Uzená Bloody Mary s celerovým srdíčkem a uzenou slaninou

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Myslíte si, že při hlavním chodu možnosti udicí pistole končí? Ani náhodou, tento skvělý nástroj nemusíte odkládat ani při přípravě nápojů. Vyzkoušejte například tento recept na uzené Bloody Mary.


Ingredience:
Rozpis na 2 nápoje:
Uzená Bloody Mary:
250 mlhusté rajčatové šťávy
125 mlvodky
1 lžícecitronové šťávy
1/2 lžícecelerové soli
1 lžičkaworcestrové omáčky
1/4 lžičkyTabasca
1/2 šálkukostek ledu
celerové srdíčko (střed celeru) a uzenou slaninu na ozdobu
černý pepř na ozdobu
štěpky z jabloně
Uzená slanina:
2 ksplátky prorostlé slaniny
štěpky z ořechovce
Ostatní:
udící pistole

Postup:
  1. Horkovzdušnou troubu předehřejte na 180 °C / 160 °C (s horkovzduchem) / plynovou troubu na 4. Slaninu položte na kovovou mřížku hlubokého plechu. Pečte asi 10–15 minut, nebo dokud neztmavne a nebude křupavá. Nechte vychladnout na kovové mřížce a poté
    přeneste do nádoby vyložené pečicím papírem. Zakryjte potravinovou fólií. Do spalovací komory udicí pistole vložte štěpky z ořechovce.
    Konec hubice vložte pod potravinovou fólii, aby směřovala na opečenou slaninu. Zapněte udicí pistoli na vysokou rychlost a zapalte štěpky. Přepněte udicí pistoli na nižší rychlost a kouř nechte v nádobě, dokud nádoba nebude plná hustého kouře. Vyjměte konec hubice a utěsněte potravinovou fólii. Nechte působit asi 3 minuty.
  2. Příprava Bloody Mary: v shakeru smíchejte rajčatovou šťávu, vodku, citronovou šťávu, Tabasco, worcestrovou omáčku a celerovou sůl
    s ledem. Do spalovací komory udicí pistole vložte štěpky z jabloně. Vložte konec hubice do shakeru otvorem těsně nad hladinou a zakryjte. Zapněte udicí pistoli na vysokou rychlost a zapalte štěpky. Přepněte udicí pistoli na nižší rychlost a kouř nechte v shakeru, dokud shaker nebude plný hustého kouře. Vyjměte hubici a zakryjte víkem. Po dobu asi 10 sekund řádně míchejte.
  3. Nalijte do sklenic a podávejte s černým pepřem, celerovým srdíčkem a uzenou slaninou.
Doporučení:

Recept k článku: Kouř – netradiční ingredience ve vaší kuchyni

Poznámka:

Zdroj: www.sagecz.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Vybíráme gril na zahradu – jaký to bude?

Sluníčko už na nás z oblohy sem tam vykoukne a polechtá nás svými paprsky. Zima brzy skončí, vystřídá jí jaro a my se ani nenadějeme a nastane čas letních párty, zahradních grilovaček, koupání v bazénu a dalších radovánek. Plánujete si letos konečně splnit sen a svůj starý gril vyměnit za nový? Poradíme vám, jak na to!

číst dále ...

Sezona grilování je tady, užijte si ji s recepty od Spaku

Teplé letní počasí se konečně dostavilo a přímo vybízí k příjemnému strávení odpoledne nebo večera v parku či na zahradě. A jak lépe si vychutnat tuto krásnou roční dobu než lahodným jídlem z grilu? Užijte si grilovačku za doprovodu značky Spak a oslavte 30 let působení této společnosti v ČR.

číst dále ...

Češi si neumí představit svůj pracovní den bez kávy. Stává se významným zaměstnaneckým benefitem

Káva je celosvětově nejoblíbenějším nápojem, denně se jí vypije kolem dvou miliard šálků. Velké oblibě se těší i u nás, bez kávy by nedokázalo žít 6 z 10 Čechů. Jedním z míst, kde si kávu dopřáváme nejčastěji, je naše zaměstnání. Průzkum pro značku L’OR Professional potvrdil, že kávu v práci pije pravidelně nebo alespoň občas 85 % českých zaměstnanců, přičemž skoro polovina Čechů si neumí představit pracovní den bez kávy. Během pracovního dne vypijeme nejčastěji dva až tři šálky. Průzkum pro značku L’OR Professional dále ukázal, že se káva stává i významným zaměstnaneckým benefitem a faktorem, který může přispět k motivování zaměstnance, a tedy ke snížení rizika jeho odchodu k jinému zaměstnavateli.

číst dále ...

Rizoto jako od Itala: Vyznejte se v italské rýži

Krátkozrnná i kulatozrnná, bílá i černá. Vybrat správný druh rýže může být v široké nabídce obchodů někdy trochu problém. Pokud nechcete, aby vaše rizoto připomínalo sypkou klasiku ze školní jídelny s porcí nakládané řepy navíc, naučte se základní orientaci v druzích italské rýže.

číst dále ...

Květen měsíc májovek

Květen je měsíc, kdy vyrůstá další chutná a houbaři ceněná houba, čirůvka májovka – Calocybe gambosa (viz náš atlas hub). Májovky mají nezaměnitelnou vůní, okurkově moučnou a někteří houbaři ji považují za nejlepší houbu na smetanovou houbovou omáčku. Májovky vyrůstají někdy, při jarních deštících, už koncem dubna. Naleznete je v prosvětlených listnatých lesících, hájích, parkách nebo sadech.

číst dále ...

Světový den koktejlů: oslavte ho míchaným drinkem plným zdraví

V pátek 13. května je speciální den pro všechny milovníky koktejlů. Přesně před 216 lety byla v USA zveřejněna první definice míchaného drinku. Když se řekne míchaný koktejl, nemusí ale nutně jít o alkoholický nápoj. Zkuste letos slavit tak, abyste víc prospěli svému zdraví. Namíchejte si některý z proteinových koktejlů KetoMix. Jsou snadné na přípravu, skvěle zasytí a dodají tělu nejen kvalitní bílkoviny, ale i důležitou vlákninu, vitamíny a minerální látky.

číst dále ...

Bauer nebo Sacher

Bauer Hotel Group, který provozuje gastronomické ikony jako restauraci U Prince, Terasu U Prince a zážitkovou gurmánskou perlu DEER, představuje sladké novinky. Dlouholetým cukrářským mistrem je Vojta Řehák. Právě on před deseti lety vymyslel spolu s panem Bauerem dort plný hořké a bílé čokolády, který se podával a podává na Staroměstském náměstí v restauraci i horní terase U Prince. Základem mu byl rodinný recept rodiny Bauerů, který šéfcukrář Vojta předělal do moderního gastronomického dezertu. Nyní plně dostál mezinárodního věhlasu v hodnoceních nestranných tuzemských a zahraničních průvodců, že došlo k povýšení z dezertu na rodinný dezert.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy