REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Jednoduchá zmrzlina v barvách Brazílie

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Zkuste připravit třeba úžasnou domácí kokosovo-limetkovou zmrzlinu v barvách Brazílie! Právě kokos je typický pro použití ve zdejší kuchyni. Pro přípravu zmrzliny budete potřebovat jen 4 ingredience a zhruba 15 minut vašeho času.


Ingredience:
Ingredience zhruba na 2 porce zmrzliny:
1 plechovkakokosového mléka
1 plechovkakondenzovaného mléka
1 kslimetka
ovocné želatinové špagetky HARIBO F!ZZ Brazil

Postup:
  1. Kokosové mléko si rozlijte do tvořítek na led a dejte den předem do mrazáku, tohle můžete udělat i s kondenzovaným mlékem, pokud doma nemáte zmrzlinovač
  2. Druhý den vložte do výkonného mixéru zmrzlé kostky kokosového mléka, kondenzované mléko (buď zmrzlé, nebo přímo z plechovky), vymačkejte polovinu limetky
  3. Vše rozmixujte do hladka, pokud jste použili i zmrzlé kondenzované mléko, pak stačí přihodit nasekané kousky kyselých ovocných špagetek HARIBO F!ZZ Brazil a zmrzka je hotová! Jejich kyselost perfektně doplní sladkou chuť dezertu a navíc mají tři různé příchutě, Purple Cola, Broskev a Piña Colada (ananas/kokos), takže každé sousto bude trochu jiné.
Doporučení:

Pokud jste kondenzované mléko nezmrazili a vaše směs je řidší, dejte ji do zmrzlinovače a nechte ji zde chvíli našlehávat, dokud neztuhne. Pak přidejte kousky nasekaných bonbonů a můžete podávat. Nezapomeňte vršek zmrzliny ještě ozdobit celými špagetkami v barvách Brazílie.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy