REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Připít si se vší parádou můžete i online

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Letošní rok potkávání příliš nepřeje. I když bychom si přáli vidět o vánočních svátcích všechny naše milované příbuzné a blízké přátele, je jistější setkání ještě na chvíli odložit. To ale neznamená, že byste se nemohli spojit a společně si připít na zdraví vás všech online! Máme pro vás tipy, jak se na sváteční přípitek připravit.


10x o virtuálním přípitku:

1) Vyberte si stabilní aplikaci, která vyhovuje vám i partnerovi. Zkontrolujte také kvalitu vašeho připojení.

2) Ať už jste připojeni přes PC, notebook nebo telefon, vždy se snažte najít stabilní polohu, v případě telefonu jej raději zafixujte.

3) Ujistěte se, že váš přenos nebudou rušit zvuky z okolí jako televize, otevřené okno apod.

4) Vždy dbejte na to, abyste byli správně nasvíceni a partner vás dobře viděl. Dejte si pozor, aby za vámi nebyl silný zdroj světla, který by vás dělal tmavším.

 

5) Přestože jde o online přípitek, zvolte oděv adekvátní situaci. Vyvarujte se křiklavým barvám nebo pro kameru rušivým vzorům, jako jsou jemné proužky či kostičky.

 

6) Při samotném přípitku je vhodné partnerovi nejprve ukázat celou lahev, kterou připíjíte. Je-li to možné, pořiďte si oba stejné.

 

7) Stůjte v přiměřené vzdálenosti od kamery, nejlépe tak aby bylo vidět nejen vás, ale také láhev a sklenku, se kterou připíjíte.

 

8) Přípitek pronášejte plynule a srozumitelně. Vnímejte reakce partnera na druhé straně. Pokud chcete něco zopakovat, opakujte raději celou větu.

9) Samotný přípitek proveďte symbolickým pozvednutím skleničky do úrovně očí. Při manipulaci s lahví či skleničkou se vyhněte prostoru nad klávesnicí. Stejně tak není vhodné ťukat o čočku kamery.

10) Netrapte se, pokud něco neklapne dle představ. Důležitý je hlavně společný zážitek.

 

Tip navíc: Během přenosu se můžete zvěčnit, vytvořit zajímavou koláž a fotku okamžitě odeslat nebo sdílet na sítích a inspirovat tak i ostatní.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Nejlepší pomocníci do kuchyně pro profesionální i domácí použití

Plnička klobás Kdo by neměl rád klobásy. Směs na dobrou klobásu je opravdu jednoduché vyrobit, jelikož se skládá pouze z kvalitního mletého masa libového i tučného a různých směsí koření. Dá se vyrobit v podstatě s jakékoliv masa i ze směsi různých druhů. Zásadním problémem při přípravě klobás a jitrnic je ale plnění klobás. Špatně se odhaduje množství směsi tak, aby v klobáse nebyly vzduchové bubliny a zároveň aby nepraskla. V tom pomůže plnička klobás, která je určená do profesionální kuchyně, ale i na domácí výrobu. Ocení ji každý zejména během zabíjačky, kdy se připravují jelita a jitrnice opravdu ve […]

číst dále ...

Oblíbený letní dezert třikrát jinak. Kouzlete s ovocem!

Připravte si na odpolední posezení s přáteli lahodný a svěží zákusek, díky kterému z vás bude hvězda každé domácí party. Kombinace křupavého těsta s nadýchaným krémem a letním ovocem vás svou chutí i vůní spolehlivě dostane do prázdninové nálady. Přinášíme hned tři recepty na pečenou i nepečenou variantu.

číst dále ...

Nastává období slaďoučkých malin, vyzkoušejte je v originálních receptech

Léto je v plném proudu a konečně je k dostání lokální ovoce, na které jsme všichni tak dlouho čekali. Maliny – tyto šťavnaté bobulky jsou výborné samy o sobě, ale co je tentokrát zkusit ještě jinak? Propojte jejich perfektní sladkokyselou chuť s jinými ingrediencemi a překvapte své nejbližší během večerního posezení na terase pokrmy s neotřelými kombinacemi.

číst dále ...

Fenomén jménem Cava

Španělská cava se začíná čím dál častěji objevovat v hledáčku českých milovníků šumivých vín, a po boomu italského prosecca se i ona možná dočká své zasloužené chvilky slávy u nás. Cava, stejně jako Champagne, smí pocházet pouze ze zákonem určených oblastí, kterých je osm, přesto 95 % výroby sídlí v oblasti Penedes.

číst dále ...

Sezóna rajčat v plném proudu. Ponechte si jejich výtečnou chuť po celý rok

Konec srpna vždy znamená jediné – sezóna rajčat se bude blížit do finále. Pokud toužíte po tom, abyste si jejich výtečnou chuť ponechali i o něco déle, můžete se pokusit o výrobu domácího kečupu, pesta nebo oblíbených sušených rajčat. Přinášíme tipy na recepty, které budete milovat. Dbejte ale na to, abyste pro své dobroty vybírali kvalitní suroviny.

číst dále ...

Chuť moře se vrací. V září zahajuje třetí ročník festivalu Prague Mussel Week

Hlavní město v září hostí třetí ročník úspěšného food festivalu Prague Mussel Week, který přiveze do Česka chuť moře a celkem 23 tun holandských slávek. Milovníkům dobrého jídla se nabízí příležitost ve dnech 13. až 19. 9. ochutnat pokrmy z čerstvě nalovených mušlí ve více než sedmdesáti vybraných restauracích. Na webových stránkách akce si zájemci mohou vygenerovat voucher, se kterým lze využít 1+1 porci slávek zdarma.

číst dále ...

Kofi-Kofi: Budování franšízingových poboček nám dává smysl

Milovníkům kávy asi netřeba představovat společnost Kofi-Kofi. Ostatní možná zbystří, když napovíme, že se jedná o mobilní stánky s kávou, které jsou v retro stylu a obslouží vás v nich mladí usměvaví studenti. Letos v srpnu to bude 10 let, kdy do ulic Brna vyjel první KofiTruck. Následovala Praha, Olomouc, Plzeň a také Znojmo. O tom, jak celý projekt vznikl jsme si povídali s jedním ze zakladatelů, Igorem Slavíkem.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy