REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Připít si se vší parádou můžete i online

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Letošní rok potkávání příliš nepřeje. I když bychom si přáli vidět o vánočních svátcích všechny naše milované příbuzné a blízké přátele, je jistější setkání ještě na chvíli odložit. To ale neznamená, že byste se nemohli spojit a společně si připít na zdraví vás všech online! Máme pro vás tipy, jak se na sváteční přípitek připravit.


10x o virtuálním přípitku:

1) Vyberte si stabilní aplikaci, která vyhovuje vám i partnerovi. Zkontrolujte také kvalitu vašeho připojení.

2) Ať už jste připojeni přes PC, notebook nebo telefon, vždy se snažte najít stabilní polohu, v případě telefonu jej raději zafixujte.

3) Ujistěte se, že váš přenos nebudou rušit zvuky z okolí jako televize, otevřené okno apod.

4) Vždy dbejte na to, abyste byli správně nasvíceni a partner vás dobře viděl. Dejte si pozor, aby za vámi nebyl silný zdroj světla, který by vás dělal tmavším.

 

5) Přestože jde o online přípitek, zvolte oděv adekvátní situaci. Vyvarujte se křiklavým barvám nebo pro kameru rušivým vzorům, jako jsou jemné proužky či kostičky.

 

6) Při samotném přípitku je vhodné partnerovi nejprve ukázat celou lahev, kterou připíjíte. Je-li to možné, pořiďte si oba stejné.

 

7) Stůjte v přiměřené vzdálenosti od kamery, nejlépe tak aby bylo vidět nejen vás, ale také láhev a sklenku, se kterou připíjíte.

 

8) Přípitek pronášejte plynule a srozumitelně. Vnímejte reakce partnera na druhé straně. Pokud chcete něco zopakovat, opakujte raději celou větu.

9) Samotný přípitek proveďte symbolickým pozvednutím skleničky do úrovně očí. Při manipulaci s lahví či skleničkou se vyhněte prostoru nad klávesnicí. Stejně tak není vhodné ťukat o čočku kamery.

10) Netrapte se, pokud něco neklapne dle představ. Důležitý je hlavně společný zážitek.

 

Tip navíc: Během přenosu se můžete zvěčnit, vytvořit zajímavou koláž a fotku okamžitě odeslat nebo sdílet na sítích a inspirovat tak i ostatní.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

6 tipů na bezpečný detox

Střevo je branou do těla. Prochází jím vše, co zkonzumujeme a většina z toho se zde také vstřebává. Jakékoliv poškození či disbalance střevní mikroflóry se může ošklivě podepsat na našem zdraví a potažmo psychice. Nový rok je ideální čas začít očistu těla a dobít energii na vše nadcházející. Držte se těchto jednoduchých 6 tipů a detox pro vás bude radostí.

číst dále ...

Cena medu zůstane i přes velký nedostatek českého lesního medu stejná, očekává se rekordní zájem

Český lesní med koncem ledna v obchodech dojde z důvodu špatné snůšky, komentuje situaci Milan Špaček z firmy Medokomerc, která je největším tuzemským zpracovatelem medu. Včely vyprodukovaly v roce 2020 nejméně medu za posledních 20 let.

číst dále ...

Vliv olivového oleje na vaše zdraví

Právě v této době je vhodné věnovat zvýšenou pozornost a péči svému zdraví. Již Homér označoval olivový olej za tekuté zlato, a to ještě zdaleka neměl k dispozici tolik vědeckých studií, jako máme my dnes. Pravidelné užívání olivového oleje je vhodné nejen pro prevenci civilizačních chorob, jako je rakovina a cukrovka, ale koriguje i hladinu cholesterolu nebo chrání krevní oběh. A jak jistě víte, lze ho užívat nejen vnitřně, ale také na tělo nebo vlasy.

číst dále ...

Stylové streetfoodové recepty pro vás a vaše přátele

Na streetfoodové dobroty, které důvěrně znáte z trhů a festivalů, už nemusíte čekat! Šikovné a známé české food-blogerky Markéta v troubě a S vášní pro jídlo, pro vás připravily chutné a jednoduché recepty s McCain hranolky Crispers, které jsou jako vystřižené ze streetfoodového jídelního lístku. Recepty jsou připravené i v duchu dalších trendů: uvědomělého vaření a neplýtvání jídlem. Oba trendy vybízí připravovat jídlo ze surovin, které máme běžně doma a když nevyužijeme celé balení některé potraviny, můžeme si ji nechat na jindy. Pozvěte přátele, rodinu a vychutnejte si spolu streetfoodové pokrmy v pohodlí domova.

číst dále ...

Nápadité recepty, díky nimž zase dopnete kalhoty

Leden, do kalhot vlezem. I tak bychom si mohli s nadsázkou poupravit známou českou pranostiku. Vánoční hodování se na nás totiž většinou podepíše a v prvním měsíci roku můžeme mít problém dopnout pásek, kalhoty, sukni… Navíc se zase proměnily naše chutě a my toužíme po něčem vyloženě lehkém, nepříliš mastném. Pozor, to ovšem neznamená, že to nebude dobré! Pokud je pokrm nabitý kvalitními surovinami, které poznáte také díky značkám kvality (např. Klasa, Regionální potravina nebo Bio), zažijete chuťové orgie. A navíc pak budete mít v bříšku jako v pokojíčku. Pojďme na to.

číst dále ...

Suchej únor? Tak na ten se napijem – nealkoholický Hrozňáček od Rybízáku k tomu přímo vybízí

Únor se v České republice zapsal jako měsíc bez alkoholu. Pokud neradi trháte partu, ale chuť vína by vám chyběla, přesedlejte v únoru na nealkoholické ovocné víno. V sortimentu české značky Rybízák najdete výborné víno Hrozňáček – chutná skvěle, ale je bez alkoholu.

číst dále ...

Špaldová mouka v kuchyni

Věděli jste, že existuje něco jako pšenice špalda? Ano, opravdu existuje. A právě z ní se vyrábí špaldová mouka. K její výrobě se používají celá zrna včetně obalové části, díky tomu špaldová mouka obsahuje velké množství prospěšných látek. Naši prapraprapraprarodiče z ní vařili a pekli zcela běžně, nyní se do kuchyní opět vrací. Třikrát hurá.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy