REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

30. ročník Dnů chleba v Pardubicích: chystá se překonání českého rekordu

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Ve středu 12. června se uskuteční již 30. ročník akce Dny chleba Pardubice, jejíž součástí je také prestižní národní soutěž Chléb roku 2024. Akce je určena pro pekařské odborníky z celé ČR a proběhne v prostorách výstaviště Ideon Pardubice. Slavnostní ceremoniál začne ve 14 hodin. Letos se ve spolupráci s agenturou Dobrý den chystáme pokořit rekord v počtu výstavních chlebů na jednom místě.


Národní soutěž Chléb roku je součástí akce Dny chleba Pardubice. Skládá se ze zahajovacího ceremoniálu, odborného semináře o nových trendech v oboru a na trhu, diskuse s odborníky a velké výstavy dodavatelů strojů, surovin či služeb do pekáren. Vyvrcholí galavečerem s vyhlášením výsledků národní soutěže Chléb roku 2024. V letošním roce organizátoři očekávají rekordní počet vzorků chleba z celé ČR a  pokoření rekordu z roku 2019, který činí 104 druhů na jednom místě.

 

 

„Dny chleba letos pořádáme již potřicáté a těšíme se, že letos překonáme český rekord v počtu druhů chleba na jednom místě. Cílem naší celoroční soutěže je šíření povědomí o pekařském řemeslu a pomoc pekařům s orientací v nových trendech a technologiích,“ říká Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR, a dodává: „Ocenění v soutěži je pro pekárny prestižní záležitostí a umožňuje jim propagaci jejich produktů směrem k zákazníkům.“

 

Soutěžní kategorie soutěže Chléb roku 2024

Soutěží se v pěti kategoriích: Chléb roku 900–1200 g, Chléb roku 500–800 g, Chléb bez hranic (volná kategorie speciálních chlebů), Novinka roku (chlebová novinka uvedená na trh) a Chléb mladých (hodnotí studenti SPŠPaS Pardubice). Vítězi využívají ochranné známky Chléb roku a Chléb vynikající kvality (vysoké hodnocení kvality).

 

Svoji účast na akci mimo jiné potvrdili také:

 • Marek Výborný, ministr zemědělství ČR
 • Jan Nadrchal, primátor statutárního města Pardubice
 • Petr Křivka, předseda představenstva Svazu pekařů a cukrářů v ČR
 • Zbygniew Czendlik, římskokatolický kněz
 • Pavol Halász, komerční ředitel, Tesco Stores ČR a. s.
 • Jindřich Fialka, vrchní ředitel sekce potravinářství, Ministerstvo zemědělství ČR
 • Martin Štěpánek, ředitel odboru potravinářství, Ministerstvo zemědělství ČR
 • Mgr. Martin Kiss, vedoucí odboru školství Pardubického kraje
 • Dana Večeřová, prezidentka Potravinářské komory ČR
 • Milan Lapšanský, předseda Svazu pekařů, cukrářů a těstovinářů v SR
 • Pavel Hrdina, předseda Svazu průmyslových mlýnů
 • Jan Dubišar, jednatel J4, s. r. o.
 • Ivan Hlinecký, ředitel společnosti Pfahnl Backmittel
 • Mgr. Zdeněk Zitko, ředitel SPŠ potravinářství a služeb Pardubice
 • Bohumil Štanglica, čestný předseda organizačního výboru
 • Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR

 

Strategickým partnerem akce je již patnáctým rokem společnost Tesco Stores ČR, a. s. Chleby oceněné v soutěži budou prodávány v síti prodejen tohoto obchodního řetězce. Partnery akce jsou SPŠ potravinářství a služeb Pardubice, J4, s. r. o., a Pfahnl Backmittel, spol. s r.o.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:Otevírací doba, nejnovější akční letáky, otevírací doba prodejen, provozoven a institucí z celé České republiky.

Nejnovější články

25 nejlepších receptů na grilované pokrmy z webu ReceptyOnLine.cz

Grilování patří mezi oblíbené letní aktivity. A není divu. Ugrilovat si chutný oběd či večeři spolu s nejbližší rodinou či přáteli, to milují lidé snad na celém světě a my Češi rozhodně patříme také mezi milovníky grilovacích dýchánků u rozpáleného grilu. Připravili jsme pro vás výběr těch nejoblíbenějších TOP receptů na grilovaná jídla, která patří každý rok k hitům naší kuchařky ReceptyOnLine.cz.

číst dále ...

Startup Objednáme už digitalizoval přes 500 restaurací. Nyní brojí proti vysokým provizím dovážkových služeb

Zavedené donáškové firmy si účtují téměř třetinu z ceny každé objednávky. Český startup Objednáme, poskytující komplexní digitální objednávkový systém pro restaurace, chce skrze novou funkci restauracím usnadnit provoz vlastních rozvozů a snížit tak i cenu pro koncové zákazníky.

číst dále ...

Vedra jsou tu. Jaké potraviny vás spolehlivě ochladí?

Letní měsíce se v posledních letech nesou ve znamení vysokých teplot, které našemu organismu dlouhodobě nesvědčí. Jak si ulevit od veder, když nemůžeme skočit do bazénu a klimatizace zrovna není po ruce? Pomoci nám můžou i některé potraviny – a možná vás některé z nich svou „ochlazovací“ schopností překvapí.

číst dále ...

Jak uchovávat potraviny při převozu na chatu

Vyšší teploty potravinám přepravovaným v autě na chatu či chalupu příliš nesvědčí. Jiné řešení než právě tohle však mnohdy neexistuje, třeba když se vaše chata nachází mimo civilizaci nebo v malé vesničce bez obchodu. Správně provedený transport je však pro potraviny naprosto nezbytný, vzhledem k tomu, že i během velmi krátké chvilky v autě může vlivem nadměrného tepla dojít k jejich znehodnocení. Podívejte se na pár dobrých rad, jak postupovat, pokud chcete uchovat potraviny čerstvé.

číst dále ...

Cestovatel po Itálii: nová limitovaná bageta od Simply Fresh přijíždí s Fiatem 500 pro vás!

Letní počasí a prosluněné dny přímo vybízí k cestování do zahraničí. Pokud se ale letos k moři nedostanete, nemusíte být smutní. Značka Simply Fresh totiž připravila limitovanou edici baget s názvem Cestovatel po Itálii, která přinese kousek Itálie i k vám domů. Zapojit se navíc můžete do soutěže o Fiat 500. Novinka je dostupná na benzinových stanicích (např. Orlen a Tank Ono) nebo ve vybraných prodejnách (např. Žabka a Pont).

číst dále ...

Česko zná vítěze soutěže Chléb roku 2024 V Pardubicích byl překonán český chlebový rekord

Ve středu 12. června se v Pardubicích uskutečnil již 30. ročník největší tuzemské pekařské akce Dny chleba, kde se sešli pekařští odborníci, aby společně vybrali vítěze prestižní soutěže Chléb roku. Na místě bylo vystaveno celkem 272 druhů chleba, a jedná se tak o nový rekord, který posvětil zástupce Agentury Dobrý den, jež české rekordy spravuje. V samotné soutěži Chléb roku bylo posuzováno 113 různých chlebů.

číst dále ...

Jak poznat skutečně kvalitní olivový olej?

Španělsko je známé jako největší producent olivového oleje na světě a jejich výrobky jsou synonymem pro kvalitu a tradici. V tomto článku se zaměříme na dva klíčové faktory, které určují kvalitu olivového oleje – polyfenoly a aciditu. Dozvíte se, proč jsou tyto složky tak důležité pro vaše zdraví a jak ovlivňují chuť a trvanlivost oleje.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy

Rejstřík receptů jídel a nápojů Rejstřík článků
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Detekován AdBlock!

Ve vašem prohlížeči máte aktivní rozšíření na blokování reklam. Veškerý obsah na webu je pro naše čtenáře zdarma a provoz webu je možný pouze díky ziskům z reklam. K procházení webu je proto nutné AdBlock deaktivovat.

To provedete tak, že v pravém horním rohu vašeho prohlížeče kliknete na ikonu AdBlocku Ikona AdBlocku a z nabídky vyberete možnost Once nebo Always kliknutím na příslušné tlačítko. Pokud se následně stránka neobnoví automaticky, můžete ji obnovit kliknutím na následující odkaz. Děkujeme za pochopení.