REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Zlevněné recepty paní Maruš

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Snažíme se zařadit všechny dobré recepty našich čtenářek a čtenářů do běžným kapitol naší databáze. Nápad paní Maruš se nám však  tak líbil, že nejen pro ni, jsme vytvořili samostatnou rubriku „Zlevněné recepty aneb recepty za pár korun”.


Různými životními cestami jsem se dostala do situace kdy nám v naší rodině chybí finance na každém kroku a samozřejmě i na jídlo. Jsem už starší a celý život jsem byla zvyklá celkem dobře a bohatě jíst jídla která jsem ráda sama připravovala. No a nyní zkouším všechny moje tisíckrát ozkoušené recepty ošidit. Zjistila jsem,že se dají uvařit jídla bez vajec, bez mléka a podobně. Takže vařím knedlík jako přílohu bez vajec. Nedávno jsem dělala kynuté knedlíky plněné povidly také bez vajec a mléka a jaké byly chutné a nadýchané ovšem vrcholem byl dort který jsem udělala pro rodinu když jsem měla narozeniny. Korpus byl z majolkové buchty samozřejmě jen z vody a ne z mléka taktéž krém. K tomu všemu jsem zjistila že i z mála se dají udělat chutná jídla a ještě na nich ušetřím. Rozhodla jsem se vám toto napsat a postupně vám moje zlevněné recepty posílat.

Maruš

Poznámka redakce:

Snažíme se zařadit všechny dobré recepty našich čtenářek a čtenářů do běžným kapitol naší databáze. Nápad paní Maruš se nám však  tak líbil, že nejen pro ni, jsme vytvořili samostatnou rubriku „Zlevněné recepty aneb recepty za pár korun”. Máme podobné zkušenosti s penězi, kterých se opravdu někdy nedostává, ale jíst se musí! V archivu jsme proto pro vás našli mnoho chutných receptů na jídla z levných surovin. Dlouholetá gurmánská zkušenost praví, že dobrý bramborák někdy potěší více, jak kaviár, či křepelčí vajíčka a tak se nebojte někdy doma uvařit obyčejný „Oukrop”, či jinou pochutinu našich babiček, nejen, že si pochutnáte, ale ani vás to nebude stát moc peněz!

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

Na webu Rybářský rozcestník.cz najdete unikátní rybářskou kuchařku!

Rybářský rozcestník.cz je přehledný, moderní web pro zapálené rybáře a rybářsky plný fotografií i kvalitních článků o rybách a rybářích. Kromě jiného na tomto portálu najdete atlasy ryb, živočichů a vodních rostlin, také encyklopedii rybářských uzlů a mnoho dalšího. Nepřéhlednutelná je také na webu rybářská kuchařka, která by mohla padnout do oka i nerybářům!

číst dále ...

Hrátky s čokoládou

Inspirujte se tímto originálním videem a ozdobte dezerty netadičními čokoládovými tvary. Podévejte se, co dokáže led či studená voda s rozpuštěnou čokoládou. Nejsou to kouzla, jen um šikovných cukrářů. :)

číst dále ...

Italská kuchyně sahá až do pravěku, jak se zrodila a měnila v průběhu staletí?

Kdo by neznal skvělou pizzu nebo italské těstoviny s rozmanitými druhy omáček? Italská kuchyně je jednou z nejrozšířenějších na světě a její základy můžeme stopovat až do neolitu. Vydáme se na cestu italského jídla od jeho počátků až do dnešních dnů. A změn je za ta staletí požehnaně.

číst dále ...

Láska na talíři: jaké valentýnské pochoutky připravit vašim nejmilejším

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Svatý Valentýn je za rohem a jak lépe ho oslavit, než dobrým jídlem a pitím! Je zvykem brát svou drahou polovičku na romantickou večeři, ale po letech mohou i ty nejluxusnější restaurace omrzet. Přitom můžete romantickou atmosféru vykouzlit i v pohodlí vašeho domova a připravit lahodný pokrm partnerovi či partnerce sami. Vaše úsilí jistě nadchne protějšek více než drahé menu v restauraci. Jako inspiraci jsme pro vás vybrali několik receptů z oblíbených pořadů o vaření na TV Paprika.

číst dále ...

Při očistě organismu pomůže i konopí

Nejlepší očistou pro tělo je dodržování zdravého životního stylu, tedy dostatek pohybu a kvalitního spánku a pravidelná a zdravá strava. Chcete-li se pročistit, určitě dopřejte svému tělu dostatek ovoce a zeleniny, které vám dodá energii a dobrý pocit. Svůj jídelníček celkově odlehčete a nebojte se na něj zařadit také konopí, které je zdrojem všech pro tělo potřebných látek.

číst dále ...

Valentýnské menu II.

Tip, jak by mohlo vypadat vaše valentýnké menu. Je to jen inspirace, přizpůsobte si slavností tabuli na Svatého Valentýna vašim chuťovým buňkám, nebo spíše mlsnému jazýčku vašeho partnera či partnerky! :)

číst dále ...

Valentýnské menu I.

Ačkoli je máj lásky čas, nesmíme zapomenout ani na svátek všech zamilovaných, a to na sv. Valentýna. A protože láska prochází žaludkem, přinášíme vám pár tipu na večerní menu, kterým jistě svou polovičku očarujete. Pokud celé menu nestíháte připravit, rozhodně si připravte alespoň čokoládové košíčky se srdíčky. Ty se budou hodit každopádně.😊

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy