REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Video recept na klasické české rohlíky

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Klasické české rohlíky? Žádný problém! Podle tohoto video receptu webu Cuketka.cz si můžete doma upéci rohlíky, jak je znáte z obchodu, ale ještě o něco chutnější. A hlavně vám déle vydrží čerstvé!


  • 500 g hladké pšeničné mouky
  • 285 g vlažné vody
  • 60 g změklého sádla
  • 11 g soli
  • 6 g instantních kvasnic
  • mouka na pracovní plochu
  • voda na postříkání
  • mák na posypání rohlíků

Postup:

Do mísy robota nasypeme mouku, přidáme instantní kvasnice a sůl, promícháme, poté přidáme sádlo a vodu. Nejprve hněteme jednu minutu na nejmenší možnou rychlost, na střední rychlost hněteme dalších 10 minut. Těsto musí být hladké, nelepivé a zcela se oddělit od mísy. Zpracované těsto přendáme na pomoučenou pracovní plochu, rukama těsto dále zpracujeme, hněteme dalších 5 minut. Kouli těsta vložíme do do mísy vymazané trochou oleje, necháme kynout při pokojové teplotě přikryté potravinářskou fólií. Necháme kynout 90 minut, necháme kynout tak dlouho, až těsto zdvojnásobí svůj objem. Vykynuté těsto vyklopíme na pomoučenou pracovní plochu, z těsta oddělíme menší díly těsta o hmotnosti okolo 75 g , každý díl těsta vytvarujeme do tvaru bochánku, bochánky přikryjeme a necháme dalších 10 minut kynout. Začneme tvarovat rohlíky; každý bochánek rozválíme válečkem na tvar protáhlého trojúhelníku. Smotáváme od nejširší strany směrem ke špičce, tlakem dlaní směrem do stran, aby se rohlík prodloužil na nějakých 15 až 18 cm. Vytvarované rohlíky vyskládáme na plech, před samotným pečením je postříkáme rozprašovačem s vodou. Také je můžete posypat trochou máku. Přikryté necháme kynout dalších 20 až 25 minut. Rohlíky vložíme do trouby vyhřáté na 230 °C, při vkládání troubu zapařte několika stříkanci z rozprašovače a rychle zavřete, postup můžeme po 30 sekundách zopakovat. Rohlíky pečeme zhruba 10 minut, až budou pěkně dozlatova. Po upečení je dobré rohlíky vyskládat na mřížku a nechat nezakryté vychladnout.

Další podobné recepty najdete na https://recepty.cuketka.cz/

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Testujte a ochutnávejte novinky na trhu potravin!

Rádi objevujete a zkoušíte novinky na trhu potravin? A milujete překvapení? Služba brandnooz box umožnuje českým zákazníkům již více než 5 let, seznamovat se s nabídkou nových a zajímavých produktů na trhu potravin prostřednicvtím zásilky brandnooz box. Pečlivě vybrané novinky vám dorazí až domů, zabalené v zelené krabici. Běžná cena této zásilky je 279 Kč a její obsah je vždy předem neznámý.

číst dále ...

Jarní vinné tipy: k lehkým pokrmům patří svěží vína

Jaro je konečně tady. Místo zimního lenošení plánujeme první výlety a vycházky do přírody a také hledáme způsoby, jak pustit svěží vzduch do naší kuchyně. Oddychnout si od hutných zimních pokrmů chce asi každý, kde ale najít inspiraci, co na jaře uvařit rodině nebo čím pohostit návštěvu? Přečtěte si tipy na lahodná jídla z jarních surovin a rady sommeliéra, které víno k vybraným pokrmům servírovat.

číst dále ...

Italské sýry ručně vyráběné z českého mléka

Marco a Tiziania jsou Italové, kteří studovali v Česku a zalíbilo se jim tady natolik, že se rozhodli tu usadit. Po studiu začali pracovat a před čtyřmi lety si v Praze-Nuslích otevřeli Mozzarellart, místo, kde každodenně vznikají sýry té nejlahodnější chuti. Přímo v obchodě navíc můžete sledovat, jak mistr sýrař vyrábí tu nejčerstvější mozzarellu.

číst dále ...

Tipy sommeliera, jak poznat skvělé víno

Červené, bílé, sladké a kyselé. Přiznejme si to na rovinu, každému se občas stane, že se ocitne ve společnosti lidí, kteří rozvinou debatu o víně, a vás polije studený pot. Ne, nevíte, podle čeho poznáte chuť vína, ne, nevíte, jaké jídlo se k vínu hodí nejvíc. Požádali jsme proto sommeliera Davida Krále, ambasadora značky Víno Mikulov Sommelier Club, aby pro vás shrnul to nejzákladnější, co u vína dokáže poznat „obyčejný“ člověk.

číst dále ...

Luštěniny jako salát nebo zdravá příloha

Luštěniny jsou zdravé a měli bychom je alespoň jedenkrát týdně zařazovat do našeho jídelníčku. Všichni to víme, ale jak to udělat, když máme hluboko v paměti zaryté známé hrachové kaše a čočkové polévky ze školních jídelen. Doba se mění a můžete měnit i váš jídelníček. Luštěniny totiž mohou být chutnou součástí moderní kuchyně.

číst dále ...

LOMO sušená vepřová pečeně

Sušená vepřová pečeně s kořením. Trochu práce a po pár dnech si pošmáknete! Video recept z YouTube z kanálu: Chatař

číst dále ...

Upgrade salátů od Roberta Chejna

Saláty si můžete připravit doma nebo zajet ochutnat do zámeckého hotelu Chateau Kotěra. V zámecké restauraci pod taktovkou Roberta Chejna mimo jiné nabízí různé chuťové zážitky v podobě sezónních specialit, francouzské, italské, provensálské a středozemní kuchyně.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy