REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Vermut

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Aromatizované víno se vyrábí z vína nebo hroznového moštu, případně z vykvašeného hroznového moštu a jejich směsí, s přídavkem vody (nejvýše však 15 %), jejich aromatizací pomocí přírodních aromatických látek nebo povolených aromatických extraktů, aromatických bylin a koření.


K doslazení vermutů je možné použít sacharózu, hroznový mošt nebo zahuštěný hroznový mošt. K doalkolizování se smí použít přírodní líh tak, aby skutečný obsah alkoholu v konečném výrobku dosahoval nejméně 14,5 % obj. a nejvýše 22 % obj.

U vermutů bývá aromatizace provedena aromatickými látkami získanými z pelyňku a přislazení je provedeno pouze karamelizovaným cukrem, sacharózou nebo hroznovým moštem. Hořké aromatizované víno vykazující hořkou chuť s označením hlavních použitých aromatických látek – při použití chininu se označí jen jako víno s chininem. Pokud bylo použito k aromatizaci přírodních látek z pelyňku a hořce a za předpokladu dosažení žlutého nebo červeného zbarvení povolenými přísadami, víno se smí označit jen názvem Americano.

Vermuty se většinou podávají jako aperitivy, mají povzbuzovat chuť k jídlu.

Zdroj: Slabikář Alkoholu

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy