REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

V hlavní roli: ABSOLUTní ikona Absolut představuje Andy Warhol Edition

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

PR - Absolut vodkaStejně jako na konci každého roku uvádí i letos Absolut na trh exkluzivní limitovanou edici. Ikonická lahev tentokrát patří prvnímu umělci, který kdy se značkou švédské vodky spolupracoval. Andy Warhol Edition vychází z originální malby vytvořené Andym Warholem přímo pro Absolut. Díky ní si dnes může vzít každý svého Warhola domů.


PR - Absolut vodka„Ta lahev se mi líbí, chci s ní něco udělat.“ Tato slova Andyho Warhola měla v roce 1986 mnohem větší význam, než si v té době dokázali všichni představit. Slavný pop artista a milovník nočního života vůbec poprvé vytvořil z motivu Absolut umělecké dílo a Absolut tak odstartoval intenzivní spolupráci s umělci. Značka švédské vodky prostřednictvím aktuální Andy Warhol Edition tento historický moment připomíná. A zatímco originální malba má své čestné místo ve stockholmském muzeu lihovin (Spritmuseum), nová lahev slavné dílo Andyho Warhola oživuje a dostává zpět k zákazníkům. Část zisku z prodeje nové limitované edice Absolut poputuje do nadace Andyho Warhola, která dlouhodobě podporuje moderní umění (do dnešního dne rozdistribuovala formou grantů 250 milionů dolarů).

„Andyho Warhola design lahve Absolut naprosto okouzlil. Namaloval ji a pak přivedl Keith Haringa, který pro Absolut vytvořil druhé dílo. Warhol naplnil naši značku kreativitou a položil základy pro naši úspěšnou kooperaci se světem umění. Návrat ke spolupráci s Warholem manifestuje víru Absolut v kreativitu a upevňuje její spojení s uměním,“ říká Jana Ambrožová, marketingová manažerka společnosti Jan Becher Pernod Ricard.

Andy Warhol Edition následuje každoroční tradici značky představovat špičkový design a limitovanou edici. Warholova lahev je černá s modrými, růžovými a žlutými detaily – stejně jako originální malba Absolut Warhol. Limitovaná edice obsahuje zhruba čtyři miliony lahví, které budou od začátku října distribuovány po celém světě.

Limitované edice Absolut − fenomén produktového designu

Ikonická lahev, dlouhodobé přátelství s uměleckou scénou a originální limitované edice – pro tohle všechno si Absolut zamilovali nejen sami kreativci, ale fanoušci moderního umění vůbec. Mít doma svůj kousek „Absolutky“, který má dobře známý obsah, ale exkluzivní obal, je dnes prostě „in“. Obrazy už dávno nepatří jen na zeď a při tvorbě interiéru dělají tyto nekonvenční doplňky zázraky. A jako se skutečným uměleckým dílem zacházejí s limitovanými edicemi také sběratelé a investoři. Ti první jsou schopni zaplatit za chybějící kousek ve své sbírce nemalé částky a ti druzí moc dobře vědí, jak se postupem času jejich vklad do originální láhve s vodkou zhodnotí. Našla by se ještě spousta dalších důvodů, proč si všichni tak hýčkají svoji limitovanou Absolut Unique z předloňska, Absolut Originality z minulého roku a nemůžou se dočkat úplné novinky, repliky slavné Absolut Warhol. A co vy? Už víte, kde bude váš Warhol stát?

Pokud máte obdivovatele pop artu mezi přáteli, nejspíš už vás napadlo, že právě Warholova lahev Absolut může být přesně tím dárkem, který by chtěl najít pod vánočním stromkem. Je to příležitost, která se neopakuje, a navíc – Andy Warhol má slovanskou krev, ne náhodou je jeho muzeum ve slovenských Medzilaborciach, tak kde jinde by měl strávit Štědrý den než kousek od domova svých rodičů?

Limitovaná edice Absolut s Andym Warholem je k zakoupení výhradně v obchodech Gurmetum v OC Nový Smíchov, Chodov a Palladium a na Drinks24.cz.

Umělecká směnárna Andyho Warhola

S limitovanou edicí Andyho Warhola souvisí nový projekt Absolut, který má ambice stát se největší online směnárnou umění na světě. Zapojit se může každý, kdo už má nebo pomocí speciální Absolut aplikace vytvoří digitální umělecké dílo. To dá k dispozici na stránkách absolut.com/artexchange a na oplátku mu přijde práce někoho jiného. Vyhrává každý, ale ti nejšťastnější obdrží výměnou dílo některého ze známých umělců, kteří se směnárny Absolut zúčastní. Ve hře je dokonce jeden Warhol!

Veškeré novinky a zajímavosti ohledně Absolut Andy Warhol Edition sledujte na stránkách www.absolut.com a FB www.facebook.com/absolut.cz.

Informace o unikátní výstavě Andydo Warhola „I’m OK“, která momentálně probíhá v Gallery Of Art Prague, naleznete na www.goap.cz.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Cold brew třikrát jinak aneb osvěžující letní drinky, které zvládnete doma

Že ještě neznáte cold brew? Za studena extrahovaná káva chutná příjemně sladce, v lednici vám vydrží déle než týden a zvládne ji připravit opravdu každý. Navíc ji můžete přizpůsobit svým vlastním chutím – stačí přidat pár zajímavých ingrediencí a osvěžující kávový drink je na světě. Jediné, co kromě kávových zrn budete potřebovat, je kvalitní mlýnek na kávu, dostatečně velká sklenice a papírový filtr.

číst dále ...

Dny českého piva

Každý rok poslední týden v září patří dnům českého piva. Vychutnejte si pivní speciály. Ochutnejte speciální menu. Nebo se seznamte se sládkem vašeho oblíbeného pivovaru. Dny českého piva slavíme celý týden a po celé zemi. Protože Václav prostě ví, co je pro národ dobré!

číst dále ...

Rakytník, ostružina, borůvka nebo arónie? Zdravím nabušené domácí shruby a limonády podle barmana Tomáše Kubíčka!

Naboostujte svou imunitu s úžasnými plody. Vyrobte si doma skvělé shruby a pijte pravidelně zdraví prospěšné limonády z darů přírody. Výroba shrubů je velmi jednoduchá, tak neváhejte a s chutí do toho. Recepty pro Vás připravil barman Tomáš Kubíček, který mimo své barmanské vášně přemýšlí i o zdravém způsobu života.

číst dále ...

Rychlé a chutné svačiny pro děti i dospělé podle Drůbežářského závodu Klatovy

Září a s ním spojený začátek nového školního roku je pro každého jinak náročný. Děti se těší na nové zážitky a kamarády a rodiče organizují, jak všechno zvládnout. Jeden z důležitých úkolů pro rodiče je připravit dětem svačinu, která je nejen nasytí ale bude zároveň i velmi pestrá. Ideálním řešením je ovoce, zelenina a k tomu jednoduché ale vydatné tipy od Drůbežářského závodu Klatovy. Kombinace křupavého čerstvého pečiva, svěží zeleniny a Kuřecí prsní zauzené šunky nejvyšší jakosti krájené, která je oceněná značkou kvalitních potravin KLASA a certifikátem České cechovní normy nebo Kuřecího dětského junioru bez přidaných E, tak potěší nejen malého školáka, ale i teenagera a neodolají ani samotní rodiče.

číst dále ...

Experimentujte s moštem, dodá pokrmu šmrnc!

Pokud toužíte žít co nejvíce v souladu s přírodou, jednou z nejprostších cest je dopřávat si sezónní potraviny. A tou je v tuto chvíli bezpochyby jablečný mošt. Málokoho ovšem napadne použít ho do nějakého pokrmu. Přitom mu dodá jedinečnou chuť. Využití najde nejen nasladko, ale i naslano, třeba v kombinaci s masem. Mošty můžeme pořídit i v kvalitě bio, stejně tak jako další suroviny, které jsou součástí našich receptů. S výběrem mohou pomoci také značky kvality (např. „Biozebra“ nebo „Biolist“, Klasa, Regionální potravina). Možná vám dokonce šťáva z jablek v jídle zachutná natolik, že ji začnete přidávat naprosto kamkoliv.

číst dále ...

Vaše oblíbené zeleninové pokrmy v netradičním podání

Horké letní dny přímo vybízejí k tomu, abyste ve svém jídelníčku využili maximum z toho, co nám příroda právě nabízí. V žádném jiném ročním období nemáme takový výběr čerstvé zeleniny. Přidáním masa navíc získáte plnohodnotný hlavní chod. Co takhle vyzkoušet nové a překvapivé varianty oblíbených receptů, jako je odlehčená verze Caesar salátu nebo kuskus připravený jako řecký salát?

číst dále ...

Ochutnejte nejznámější jídla z dánské kuchyně

Dánská kuchyně je pro většinu z nás spíše velkou neznámou, při pohledu na typická dánská jídla však brzy zjistíte, že by byla chyba ji nevyzkoušet. Vyniká totiž použitím čerstvých, lokálních surovin s důrazem na ingredience, které se pěstují či chovají přímo v Dánsku. Jídla inspirovaná dánskou kuchyní si můžete dopřát v rámci Dánského menu, které bude k dostání už příští týden na všech pobočkách Bageterie Boulevard.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy