REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Udělejte ostrý řez

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

PR - Chefshop.cz - nožeNeobejdete se bez nich při přípravě salátů, steaků, ale ani když chystáte chlebíčky pro návštěvu. Musí být ostré, potraviny by se na ně neměly lepit, a taky musí něco vydržet – koneckonců je používáte denně.


Nožů dnes existuje celá škála, ale jak si vybrat ten správný? Při výběru určitě zvažujete cenu, značku nebo materiál. Právě ten je u nožů alfou omegou. Časté dilema zní: kov vs. keramika. Porovnat si je hezky vedle sebe můžete na e-shopu chefshop.cz, kde narazíte na oba typy, a to od značek jako Prestige, Fiskars nebo Raymond Blanc. Když si najdete ten pravý podle svého gusta, můžete si ho objednat až do 15. února s bezplatnou dopravou.

 

PR - Chefshop.cz - nože

 

Kovové nože patří mezi cenově dostupnější, nejsou ale tak tvrdé, snižují kvalitu potravin a je potřeba je častěji brousit. Jinak jsou na tom čepele z keramiky, které se svou tvrdostí přibližují diamantu. Oproti kovovým jsou mnohem křehčí. Vyžadují opatrnější zacházení a vždy je koupíte pouze v ochranném pouzdře. Na druhou stranu získáte nespočet benefitů. Ostří nerezaví a je velmi odolné – při každodenním používání vydrží ostré několik měsíců až let. Jejich oblíbenost stoupá hlavně kvůli šetrnosti vůči pokrmům – potraviny nezískávají kovovou pachuť a především zelenina a ovoce nehnědne a zůstává déle svěží. Široce oceňovanou vlastností keramických nožů je, že při krájení neničí vitaminy a enzymy v potravinách, protože při styku s nimi nevzniká žádná chemická reakce.

Ať už rozšiřujete svou kuchyňskou výbavu anebo hledáte vhodný dárek pro milovníka jídla, mrkněte se na specializovaný online obchod chefshop.cz – vyberete si zde vše od nožů přes sady na domácí sushi, kuchařky až po džemy nebo oleje. Navíc pokud si objednáte do 15. února, zboží vám doručí zdarma.

Zdroj: https://www.chefshop.cz/noze/

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy