REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Specialista vybírá nejméně 6 měsíců, než vybere správné ovoce, které může jít do jogurtu

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Ovocné jogurty, všichni jsme je již někdy ochutnali, ať už jako dopolední svačinku, přísadu do dezertu nebo třeba v létě zmrzlé na domácí zmrzlinu. Jogurty s ovocnou složkou si vydobyly v našich ledničkách stálé místo a prodeje ukazují že jsme si nejvíce oblíbili ty jahodové. Jak se ale šťavnatá složka do kelímku dostane? Někdy trvá až půl roku vybrat ten správný, dobře vyzrálý druh ovoce. Díky šetrnému zpracování si ovocný komponent v sobě zanechá většinu vitamínů. Objevte s námi proces výběru těch nejsladších plodů, které příjemně vyváží nakyslou chuť jogurtu a potěší mlsné jazýčky.


Ze záhonu do jogurtu

Ze zahrádky do kelímku urazí ovoce poměrně dlouhou cestu. Aby se s jogurtem smíchaly pouze ty nejkvalitnější kousky, vybírá specialista vhodné odrůdy až 6 měsíců. V průběhu testování se jezdí na vlastní oči přesvědčit o tom, v jakých podmínkách plody rostou a zda jsou skutečně dostatečně vyzrálé. Dá se říci, že na svých výpravách za sladkou jogurtovou složkou procestuje skoro celý svět. „Ačkoliv bychom rádi odebírali odrůdy od lokálních zemědělců, místní podmínky tomu prozatím nepřejí. Pro své zákazníky vybíráme jen ovoce nejvyšší jakosti, aby si mohli vychutnat lahodný mix nakyslého jogurtu, co zrál v kelímku, a šťavnatých plodů, který jim dopřeje například Hollandia Selský jogurt – jahoda,“ vysvětlil Pavel Dostál, vedoucí laboratoře a manažer kvality společnosti Hollandia.

 

 

Pro selské jogurty je stupeň zralosti plodů jedním z nejdůležitějších kritérií. Složky, které se v nich nacházejí, totiž nejsou obohacovány o přidaná aromata, ovoce tak musí disponovat vlastní nezaměnitelnou chutí.

 

Jogurt s vitamíny z ovoce

Jakmile je po sklizni a specialista společnosti Hollandia zvolí vhodnou odrůdu, začíná práce pro takzvaný senzorický panel. Ten ochutnává již hotový prototyp jogurtu a ovocného komponentu s nejméně 55 % ovoce. Pokud je s konzistencí i chutí spokojen, jogurtárna si zarezervuje zásobu ovoce dané odrůdy. Dodavatel pak zásobuje výrobu připravenou ovocnou složku průběžně, aby byla vždy co nejčerstvější. Poté už putuje ovoce na dno kelímku a na ní je navršen poctivý (Selský) jogurt z mléka od kraviček z českých farem.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

20 nejlepších receptů na džemy a marmelády

Džem má řidší konzistenci a většinou obsahuje celé kousky ovoce. Marmeláda je tužší a připravujeme ji z hodně vyzrálého ovoce, které buď prolisujeme strojkem na ovoce, nebo rozmixujeme a propasírujeme přes síto. Takže stručně: džem se vaří z celého nebo na kousky nakrájeného ovoce, základem marmelády je ovocný protlak (prolisované ovoce). Ale dost teorie! Přinášíme vám ty nejlepší recepty na džemy a marmelády z naší databáze. Tady jsou.

číst dále ...

Snídaňové kaše na každý den

Pět pracovních dní v týdnu, 5 inspirací pro milovníky kaší. Protože není nic lepšího než začít hektické ráno zdravou bombou, která vám dá energii do celého dne.

číst dále ...

Vinařské stezky a cyklostezky

Teplé letní počasí přímo vyzývá k pohybu a aktivně strávenému času. Za vínem, sportem a nádhernou přírodou se vydejte na jižní Moravu, kde najdete několik vinařský stezek a cyklostezek. Tato unikátní 1 200 km dlouhá síť značených cyklostezek protkává území všech jihomoravských vinařských podoblastí. Trasy jednotlivých okruhů jsou perfektně zpracovány do map s informacemi o jejich délce, výškovém profilu a stavu povrchu. Nenechte krásy Moravy dlouho čekat a vydejte se vstříc krásám přírody a vína.

číst dále ...

Kulaté 3D dorty – veselé i elegantní, každý si najde ten svůj

Pomalu ubíhající karanténu jsme si krátili pečením a vařením, a tak není divu, že už nás klasické dorty začaly trochu nudit. Pokud zrovna chystáte oslavu, inspirujte se našimi zábavnými 3D dorty. Všechny jsou kulaté, a přitom každý úplně jiný.

číst dále ...

Hranolky mají svůj den, co o nich víte?

13. červenec je celosvětově známý jako Mezinárodní den hranolek (Fête de la Frite). Tento zvláštní den vznikl v roce 1977, kdy se pan André Desboise a lovecká společnost Sulignat rozhodli uspořádat slavnostní den a pozvat obyvatele vesnice a majitele okolních panství. V tento den připravili 10 kg hranolků, následující rok se rozhodli pro velký úspěch akci opakovat a tak vznikl Fête de la Frite. Od roku 2015 oslavy provází tematické průvody, historické hry a soutěže o nejlepší hranolky. V Belgii se tento svátek slaví 14. července a ve zbytku světa připadá na 13. července. Ale celosvětově nejznámější hranolky jsou ty z McDonald´s.

číst dále ...

Tančící, Teddy i Zlatý: Mezinárodní den gumových medvídků je po roce opět tu

Léto je tu a s ním i prázdniny plné zábavy. Zpestřete si tyto dny a 15. července oslavte Mezinárodní den gumových medvídků, kteří se po generace těší oblibě po celém světě. Významný je tento rok především pro Haribo, největšího výrobce želatinových bonbonů, které letos slaví 100 let od svého založení. Znáte všechny medvídky, kteří patří do jeho rodiny?

číst dále ...

Ryba je perfektní surovina na léto. Víte, jak na ni?

Dříve lidi jedli vše, co vypěstovali nebo ulovili. Jednou z nejdůležitějších potravin byla právě ryba. Výzkumy potvrzují, že všichni, kteří je pravidelně konzumují, vykazují lepší zdravotní stav než ti, kteří se jim vyhýbají. Češi bohužel patří spíše do té druhé skupiny. Nesníme ani čtvrtinu evropského ročního průměru. Přitom kvalita našich ryb je opravdu vysoká. Své TOP postavení si u nás udržuje tradiční kapr. O sladkovodních rybách prozradil Akademii kvality mnoho zajímavostí Ing. Martin Urbánek, Ph.D., zástupce ředitele Rybářského sdružení České republiky.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy