REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Soutěž Svačina roku s Rio Mare hlásí rekordní účast

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Do 5. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare se přihlásilo rekordních 38 škol. Letos bude poprvé udělena „Rio Mare cena veřejnosti“. Odbornou porotu vedle Vladimíra Picky a Jiřího Krále doplní kulinář Petr Stupka. Finále bude moderovat Markéta Hrubešová. Soutěž pořádá výhradní distributor značky Rio Mare na českém trhu společnost Bolton Czechia.


Nejlepší mladí kuchaři a kuchařky soutěží o dárkové poukazy v hodnotě 20 000 Kč. Všechny školy, ze kterých budou ocenění studenti, dostanou tuňákové produkty Rio Mare ve stejných hodnotách. Balíček produktů Rio Mare obdrží všichni finalisté. Navíc pořadatel soutěže soutěžícím poskytuje zdarma všechny hlavní suroviny pro přípravu pokrmů. „Letos poprvé zapojíme do hlasování veřejnost a vyhlásíme Rio Mare cenu veřejnosti. Hlasování bude probíhat na českém Facebooku Rio Mare,“ říká marketingový manažer Bolton Czechia Pavel Kmínek. Na vítěze a jeho školu čekají produkty Rio Mare v hodnotě 5 000 Kč.

 

 

Celostátní soutěž Svačina roku s Rio Mare je určena pro studenty středních odborných škol se zaměřením na gastronomii a stravovací služby. Úkolem budoucích kuchařek a kuchařů je vytvořit originální svačinu za použití tuňáka Rio Mare nebo krémů Rio Mare Paté. Svačina musí být chutná a využitelná jako zdravá školní svačina pro děti, žáky a studenty. Do letošního ročníku se přihlásilo 123 studentů z 38 středních škol.

Odborným garantem a předsedou soutěže zůstává Mistr kuchař Vladimír Picka, členem odborné poroty bude šéfkuchař restaurace Aureole Jiří Král a nově i gastronomický specialista a poradce Petr Stupka. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele. Finálovým kolem soutěžící provede opět herečka, moderátorka a kuchařka Markéta Hrubešová. Do finále, které se uskuteční 7. prosince v gastronomickém studiu Chefparade+ v Praze Holešovicích, postoupí 15 nejlepších studentů.

 

Poznámka redakce:

Společnost BOLTON CZECHIA je dceřinou firmou skupiny Bolton Group, která je dynamicky rostoucí mezinárodní společností vyrábějící a uvádějící na trh širokou řadu vysoce kvalitních spotřebních výrobků, jež jsou přítomny ve více než 125 zemích světa. Klíčovou potravinářskou značkou Bolton Czechia je Rio Mare. Mezi další výrobky z portfolia Bolton Czechia pro Českou republiku patří zejména extra panenské olivové oleje Monini, krájená rajčata a pyré Valfrutta, prémiové italské těstoviny Rummo, italská pesta Arisi, šťáva ze sicilských citronů LiMMi, balsamikové octy Ponti a japonské sójové omáčky Kikkoman.

Garant soutěže a předseda odborné poroty Vladimír Picka: Po vyučení v oboru kuchař a absolvování hotelové školy působil na mnoha odborných pracovištích a v odborném školství. V současné době se věnuje hlavně vzdělávací a konzultační činnosti v oblasti studené kuchyně, soutěžní a kreativní gastronomie. Snaží se pomáhat především při výchově mladé kuchařské generace. Některé dosažené úspěchy: Zlatá a stříbrná medaile Gastroprág; titul Mistr kuchař; bronzová medaile z Olympiády kuchařů v Berlíně; nositel zlaté medaile M. D. Retigové.

Člen odborné poroty Jiří Král: V roce 1996 získal titul Kuchař roku České republiky. V letech 1996 až 2008 byl členem a kapitánem národního týmu kuchařů AKC ČR. Za tu dobu získal mnoho medailí na mezinárodních gastronomických soutěžích. Vařil světovým businessmenům, prezidentům, králům a královnám. Od roku 2004 do roku 2010 působil jako šéfkuchař prezidenta a prezidentské kanceláře ČR. V současné době je Viceprezidentem gastronomie AHR ČR, jako šéfkuchař otevřel a vede pražskou restauraci Aureole. Již po páté získal prestižní ocenění od průvodce Michelin „Bib Gourmand“. A pro rok 2016 získal titul „Restauratér roku“. Aureole se stala velmi známou a oblíbenou restaurací díky gastronomii stylu Fusion Cuisine.

Člen odborné poroty Petr Stupka je gastronomický specialista a poradce s 30letou zkušeností na profesionální úrovni. Účinkoval ve vlastních televizních a rozhlasových pořadech v televizi Prima nebo Českém rozhlase. Působil jako odborný učitel na střední škole a je autorem knih Kuchařské čarování. Na webu pro všechny co milují vaření kulinar.cz nabízí kurzy vaření, recepty, videorecepty a pod značkou KULINÁŘ PETR STUPKA originální koření, smaltované nádobí, kávovary, mlýnky na koření nebo nádobí s nepřilnavým povrchem.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

3 rozdílné recepty na výbornou křehkou pizzu

Jen málokdo by odolal tak oblíbenému pokrmu, jako je právě pizza. Ta se dá připravit na mnoho chutných způsobů, mezi nimiž si svého favorita dokáže najít úplně každý. I my vám přinášíme hned tři zajímavé recepty, díky kterým si v pohodlí svého domova tuhle oblíbenou dobrotu hravě připravíte. Tak schválně – který z receptů se rozhodnete vyzkoušet?

číst dále ...

Nažhavte svůj gril!

Léto patří grilování! Co všechno si kromě masa nachystat, abyste si s rodinou či přáteli užili skvělý den plný lahodných chutí a vůní?

číst dále ...

3 trendy a rychlé recepty na letní party

Čekáte partu přátel nebo chystáte rodinnou oslavu? Je jasné, že chcete všechny co nejlépe pohostit a nakrmit, ale zároveň musíte kromě jídla připravit i spoustu dalších věcí. Následující recepty na rychlá a trendy jídla vám ušetří čas a zajistí perfektní výsledek.

číst dále ...

Léto voní po máku

Léto je v plném proudu a teplé počasí láká posedět na zahrádce či balkónu. Příjemným společníkem může být dobrá kniha, stejně jako netradiční káva s dezertem. Už jste někdy ochutnali makovou kávu? Měli byste, mák je totiž opojná ingredience, která z každého receptu udělá gastronomický zážitek.

číst dále ...

Zdraví, krása, paměť… Co všechno můžete ovlivnit díky správnému jídlu?

Složení jídelníčku výrazně ovlivňuje nejen naši figuru a zdraví, ale i psychický stav, odolnost vůči stresu, paměť či spánek. Podívejte se, jak můžete být díky správnému jídlu fit a cítit se skvěle!

číst dále ...

Jak na perfektní špekáček

Co patří k typickému českému létu? Koupání v rybníku, spaní pod stanem a také táboráky. Vlahé večery jsou jako stvořené pro rozdělání ohýnku a opečení výborných špekáčků. Jenže možná už jste s trochou zklamání zjistili, že ten kouzelný večer u ohně se špekáčkem na papírovém tácku a písničkami hranými na kytaru není takový, jaký si ho pamatujete. On totiž možná ani ten samotný špekáček není takový, na jaký s chutí vzpomínáte ze svého dětství.

číst dále ...

Bylinné drinky Erebos vstupují na trh s novým složením i vizuálem

Značka Erebos představuje novou generaci přírodních energetických nápojů. Na trh uvádí drinky s inovovaným složením, které doprovází redesign obalů a nový web. Pro letošní rok pak značka plánuje rozšířit dostupnost bylinných energetických nápojů na českém trhu.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy