REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

zdravotní pokrmy

Celerová detoxikační polévka

Celerová polévka se skvěle hodí k detoxikaci organismu. Rozhodně by neměla chybět při novoročním detoxu, ale i jindy, kdy se budete snažit pomocí jídla zbavit různých škodlivin z těla.

Dia muffiny

Sladké pečivo v úpravě vhodné pro diabetiky.

Dietní kuře

Zdravé a chutné kuře se zeleninou.

Fazolové brownies

Brownies a fazole. Na první pohled toto spojení nedává tak docela smysl, ale až ochutnáte, pochopíte. Původní čokoládovou pochoutku z mouky, vajec a cukru, si zastánci zdravé výživy přetvořili v dobrotu plnou luštěnin, aby tak mlsání neneslo následky hříchu v jejich bocích.

Chia pudink na zeleno

Zeleným chia pudinkem s Blendeou můžete mile překvapit při víkendové snídani do postele nebo si jej třeba nachystat do uzavíratelné skleničky, v pondělí si trochu déle pospat a zblajznout ho v MHD cestou do práce. V uzavíratelné skleničce s ním spoustu parády uděláte i na výletech, kde výborně poslouží jako svačinka.

Chřest vařený

Špargl neboli chřest, jako zdravý dietní předkrm, či příloha.

Medová studánka

Podáváme na přesnídávku nebo jako druhou večeři.

Naklíčená pšenice s ovocem

Rychlý recept na ovocný salátek doplněný o naklíčená zrna pšenice.

Nepečené čokoládové košíčky

Pokud už vás nebaví přeslazené bonboniéry ze supermarketu a chcete si opravdu pochutnat, zkuste si udělat vlastní čokoládičky doma. Tentokrát to budou košíčky z vysokoprocentní čokolády s arašídovým máslem a Blendeou. Nezní to dobře?! Vyzkoušejte a ochutnejte!  Věřte, že vám jich moc nezůstane.

Ovesná kaše IV.

Vločky jsou opravdu široce využitelné. Nejen, že si z nich připravíte výživnou snídani v podobě lívanců či kaše, na které vám přinášíme jednoduchý recept. Použít je ale můžete například i do polévky místo nudlí či rýže, v horké tekutině totiž krásně nabobtnají.

Pohankové lívance s povidly a šlehačkou

Zdravé lívance díky pohance, která obsahuje vyváženou skladbu aminokyselin a mastné kyseliny, mnohem více než ostatní obiloviny. Má vsoký obsah vitamínů typu B, C, E, obsahuje minerály jako je mangan, selen, měď, zinek … je toho mnohem více!

Rajčatový salát s bazalkou

Dietní pokrm do 970 kJ.

Salát z karotky s ořechy

Tento salát z karotky, medu, olivového oleje a citronové šťávy konzumujeme 10 dnů jako detoxikaci jater 2x denně. Díky olivovému oleji se uvolní z mrkve více karotenů a mrkev dodá tělu mnoha vitamínů a minerálních látek!

Teplé gaspacho

Teplé gaspacho se hodí jako detoxikační pokrm. Jde o polévku z rajčat, masitých paprik, okurky, cibule a česneku.

Těstoviny se šunkou

Dietní pokrm do 1240 kJ.

Zeleninová detoxikační polévka

Zeleninová polévka vhodná ke konzumaci při celkovém detoxikaci organismu.

Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy