REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Ledová káva s kešu a karamelem

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Instantní káva dochucená kešu nebo mandlovým mlékem a karamelovým sirupem, servírovaná dobře vychlazená, s několika kostkami ledu.


Ingredience:
Porce: 1 - velikost porce: 350 ml
1 hrnek (240 ml)kešu mléko (nebo mandlové)
1/3 hrnkuinstantní kávy připravené za studena
1,5 lžíce (60 g)karamelový sirup
sklenice (350 ml)
kostky ledu

Postup:
  1. Sklenici (350 ml) do půlky naplníme ledem
  2. Přidáme kešu mléko, karamel a kávu
  3. Pořádně promícháme a můžeme servírovat.
Poznámka:

KitchenAid ARTISAN je nový kávovar na přípravu kávy za studena, díky kterému si můžete vychutnat studenou kávu stáčenou přímo z lednice – umožňuje to vestavěný kohoutek z nerezové oceli. Princip přípravy je snadný – čerstvě mletou kávu stačí přidat do kávovaru, zalít studenou vodou a nechat pomalu louhovat 12 – 24 hodin. Výsledkem je silný kávový koncentrát s jemnou a vyváženou chutí. Lze ho pít samotný, nebo dále míchat s vodou, mlékem, či ledem. Výhodou je, že takto připravená káva zůstává čerstvá v chladničce až po dobu dvou týdnů. Spotřebič lze také použít k přípravě čajového koncentrátu, kdy je čaj louhován ve studené vodě po dobu 6 – 12 hodin.

Kávovar na přípravu kávy za studena KitchenAid ARTISAN v elegantní kombinaci skla a nerezové oceli je snadný na obsluhu i údržbu. Hodí se do jakékoliv lednice či na pracovní desku. Hliníkové držadlo zajistí snadnou a pohodlnou manipulaci se spotřebičem, proto si lze kávu za studena vychutnat kdekoli.

Kávovar na přípravu kávy za studena KitchenAid ARTISAN je k dostání za 4 190 Kč u oficiálního distributora na www.kitchenaid.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy