REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Tvarohová žemlovka II.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Recept na využití staršího bílého pečiva.


Ingredience:
2 ksbílé veky nebo stejné množství staršího pečiva
2 ksvejce
0,5 lmléka na zvlhčení veky
vanilkový cukr na ozdobu
rozpuštěné máslo
Na náplň:
2 ksbalíčky měkkého tvarohu
2 ksžloutky
4 lžícemoučkového cukru
citrónová kůra
tuhý sníh ze dvou bílků
kompot (meruňky nebo odpeckované třešně)
máslo na vymazání pekáče

Postup:

1. Veku nebo starší rohlíky rozkrájíme na tenké plátky, jednu třetinu pak dáme do mísy a pokropíme mlékem, ve kterém jsme před tím rozkvedlali 2 ks celá vejce, mléko necháme do žemlí vsáknout
2. Tukem vymaštěný pekáček vložíme jednou třetinou zvlhčených žemlí a tento podklad potřeme ochuceným tvarohem
3. Tvaroh ozdobíme okapaným kompotovým ovocem, celou plochu pak zakryjeme druhou částí zvlhčené žemlovky
4. Opakujeme tvarohovou hmotu, tu opět poklademe okapaným kompotem, nakonec celou plochu poklademe zvlhčenými žemlemi, pokropíme rozpuštěným máslem
5. Pečeme ve středně vyhřáté troubě dorůžova
6. Jednotlivé porce sypeme vanilkovým cukrem.

Příprava ochuceného tvarohu:
Tvaroh utřeme se žloutky, moučkovým a vanilkovým cukrem, s ostrouhanou citrónovou kůrou a nakonec do něho vmícháme ušlehaný sníh z bílků.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

Cukrářské trendy 2020 podle Josefa Maršálka

Naše země zažije tento rok doslova a do písmene šok, co se cukrářské tvorby týče. Celý národ sleduje od 4. ledna soutěž Peče celá země. Prostřednictvím TV obrazovek, v hlavním vysílacím čase na ČT1 ji bude patřit deset víkendových sobot. Jedná se o osvědčený formát ze spojeného království, v originále The Great British Bakeoff. Dnes hraný ve 33 zemích celého světa. Všude tam, kde se objevil, způsobil převrat na poli domácího pečení a cukraření. Televize je skvělé médium a nás ve sladké tvorbě čeká to, co se za posledních 10 let stalo v gastronomii. Zákazník bude plošně edukován. Renesance.

číst dále ...

7 důvodů proč pít MatchaTea

MatchaTea je hitem poslední doby. I když tradičně byl tento zelený nápoj součástí zenových buddhistických obřadů v Japonsku, dnes jej pijí lidé po celé Evropě. Ptáte se proč? Dáme vám hned 7 odpovědí.

číst dále ...

Víte, čím si sladíte život? Vyznejte se v cukrech a sladidlech

Mnoho z nás miluje sladké a „oslazuje si život“ s různými dobrotami. Cukry a sladidla nás lákají v mnoha svých podobách. Pokud patříte mezi sladkomilce a rádi byste se více dozvěděli, čímpak si život oslazujete, následující řádky vám pomohou lépe se v cukrech a sladidlech vyznat.

číst dále ...

Nemůžete se dočkat letní grilovačky? Buďte trendy a rozpalte to už teď

Lidé se u ohně scházeli odjakživa. Již v pravěku ženy hlídaly plápolající oheň, aby nevyhasl, dokud se muži nevrátili z lovu s pořádným úlovkem. Svou symboliku měl i v tzv. temném středověku, když se pálil oheň v den, kdy se na kopcích scházely čarodějnice s ďáblem, aby společně domluvili, jak škodit lidem. Dnes se u ohně setkáváme za účelem stmelování – ať už s kytarou, nebo špekáčkem, častěji pak u grilu s vyhlídkou na příjemnou zábavu a skvělé jídlo.

číst dále ...

Kapary, delikatesa, která obohatí salát, tapas nebo pomazánku

Kapary, zelené cosi, s nímž si mnoho lidí neví rady. Co to je? A kam se hodí? Kapary jsou nerozvinutá poupata kapary trnité, která roste nejčastěji ve Středomoří, ale také v Asii. Jedná se o keř, který roste v puklinách skal nebo zídek, a proto bývá mnohdy považován za plevel. Ale chyba lávky, kapary jsou vynikající přísada do nejrůznějších pokrmů.

číst dále ...

5 tipů jak dietně připravit kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? Vyzkoušejte osvědčených 5 tipů na jeho úpravu od Drůbežářského závodu Klatovy. „Fit vaření“ nemusí být jen o dušení masa, stačí se vyhnout zbytečnému tuku a oleji a máte vyhráno! Záleží především na dochucení a hře s kořením a bylinkami, to vše můžete sami ovlivnit!

číst dále ...

MatchaTea: Valentýnské recepty

Den svatého Valentýna je v Česku poměrně oblíbeným svátkem, a tak se okolo 14. února všechno kolem barví do růžových a červených odstínů. Už vás tyhle barvy nebaví? Zkuste na to letos jít jinak a vsaďte na zelenou s MatchaTea!

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy