REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Tempura z tofu a zeleniny

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Tempura je japonské národní jídlo, i když recept na tempuru na ostrov dovezli Portugalci. Většinou se připravuje ze zeleniny, ale také z ryb, hlavonožců … Na originální tempuru je potřeba japonská moučka tempurako, kterou však u nás můžeme nahradit hladkou moukou.


Ingredience:
Rozpis na 4 porce:
225 gtofu
125 gmalých klasů kukuřice
125 gmalých pórků
125 gmalých mrkví
125 gmalých cuket
2 ksmalé lilky
olej na smažení
proužky mrkve, kořene zázvoru a pórku na ozdobení
Na těstíčko:
225 ghladké mouky
2 ksžloutky
3 dlvody
Omáčka na namáčení:
5 lžicmirinu nebo suchého cherry
5 lžicjaponské sójové omáčky (je jiná než česká!)
2 lžičkymedu
1 lžičkanastrouhaného kořene zázvoru
1 ksutřený stroužek česneku

Postup:

1. Zeleninu důkladně opláchneme pod studenou tekoucí vodou, cukety a mrkve překrojíme podélně na půlky, očistíme kukuřice a pórky na obou stranách, lilky nakrájíme na čtvrtky, tofu nakrájíme na kostky o hraně 2,5 cm
2. Připravíme těstíčko; žloutky prošleháme s vodou, přisypeme 175 g hladké mouky, a metličkou vyšleháme hustější těstíčko
3. Zbývající mouku vysypeme na čisté prkénko a zeleninu i tofu v ní obalíme
4. Nejprve v těstíčku obalíme kostky tofu a smažíme je v oleji vyhřátém na 180 °C 2-3 minuty dozlatova, usmažené kostky poklademe na papírové ubrousky a snažíme se je udržovat v teple
5. V těstíčku obalíme také veškerou připravenou zeleninu a po několika kusech ji smažíme v rozpáleném oleji 3-4 minuty, dozlatova, okapanou zeleninu klademe na ohřátou servírovací mísu
6. Připravíme si omáčku na namáčení; smícháme všechny ingredience uvedené výše
7. Hotový pokrm servírujeme ozdobený proužky mrkve, zázvoru a pórku spolu s omáčkou.

Doporučení:

Jako příloha k tempuře se hodí uvařené tenké nudle.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Cukrářské trendy 2020 podle Josefa Maršálka

Naše země zažije tento rok doslova a do písmene šok, co se cukrářské tvorby týče. Celý národ sleduje od 4. ledna soutěž Peče celá země. Prostřednictvím TV obrazovek, v hlavním vysílacím čase na ČT1 ji bude patřit deset víkendových sobot. Jedná se o osvědčený formát ze spojeného království, v originále The Great British Bakeoff. Dnes hraný ve 33 zemích celého světa. Všude tam, kde se objevil, způsobil převrat na poli domácího pečení a cukraření. Televize je skvělé médium a nás ve sladké tvorbě čeká to, co se za posledních 10 let stalo v gastronomii. Zákazník bude plošně edukován. Renesance.

číst dále ...

7 důvodů proč pít MatchaTea

MatchaTea je hitem poslední doby. I když tradičně byl tento zelený nápoj součástí zenových buddhistických obřadů v Japonsku, dnes jej pijí lidé po celé Evropě. Ptáte se proč? Dáme vám hned 7 odpovědí.

číst dále ...

Víte, čím si sladíte život? Vyznejte se v cukrech a sladidlech

Mnoho z nás miluje sladké a „oslazuje si život“ s různými dobrotami. Cukry a sladidla nás lákají v mnoha svých podobách. Pokud patříte mezi sladkomilce a rádi byste se více dozvěděli, čímpak si život oslazujete, následující řádky vám pomohou lépe se v cukrech a sladidlech vyznat.

číst dále ...

Nemůžete se dočkat letní grilovačky? Buďte trendy a rozpalte to už teď

Lidé se u ohně scházeli odjakživa. Již v pravěku ženy hlídaly plápolající oheň, aby nevyhasl, dokud se muži nevrátili z lovu s pořádným úlovkem. Svou symboliku měl i v tzv. temném středověku, když se pálil oheň v den, kdy se na kopcích scházely čarodějnice s ďáblem, aby společně domluvili, jak škodit lidem. Dnes se u ohně setkáváme za účelem stmelování – ať už s kytarou, nebo špekáčkem, častěji pak u grilu s vyhlídkou na příjemnou zábavu a skvělé jídlo.

číst dále ...

Kapary, delikatesa, která obohatí salát, tapas nebo pomazánku

Kapary, zelené cosi, s nímž si mnoho lidí neví rady. Co to je? A kam se hodí? Kapary jsou nerozvinutá poupata kapary trnité, která roste nejčastěji ve Středomoří, ale také v Asii. Jedná se o keř, který roste v puklinách skal nebo zídek, a proto bývá mnohdy považován za plevel. Ale chyba lávky, kapary jsou vynikající přísada do nejrůznějších pokrmů.

číst dále ...

5 tipů jak dietně připravit kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? Vyzkoušejte osvědčených 5 tipů na jeho úpravu od Drůbežářského závodu Klatovy. „Fit vaření“ nemusí být jen o dušení masa, stačí se vyhnout zbytečnému tuku a oleji a máte vyhráno! Záleží především na dochucení a hře s kořením a bylinkami, to vše můžete sami ovlivnit!

číst dále ...

MatchaTea: Valentýnské recepty

Den svatého Valentýna je v Česku poměrně oblíbeným svátkem, a tak se okolo 14. února všechno kolem barví do růžových a červených odstínů. Už vás tyhle barvy nebaví? Zkuste na to letos jít jinak a vsaďte na zelenou s MatchaTea!

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy