REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Srnčí bifteky

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Z dobře odleželé srnčí kýty nebo hřbetu naporcované plátky masa, orestované na sádle.


Ingredience:
1 kgodleželého srnčího masa z kýty (hřbetu)
150 gsádla
70 ghladké mouky na zaprášení
50 gmásla
2 ksvětší cibule
několik snítek zelené petržele
mletý pepř
sůl

Postup:

1. Z omyté, dobře odleželé kýty (hřbetu) nakrájíme plátky silné asi 2 cm
2. Ořežeme blanky, jestli jsou ještě na okraji a naklepeme je
3. Plochou nože maso uhladíme, osolíme, opepříme, proložíme nakrájenými plátky cibule a zelenou petrželkou
4. Plátky složíme na sebe a necháme v chladu uležet 1-2 hodiny, není-li zvěřina příliš zamřelá, můžeme ji nechat v chladu až do druhého dne
5. Na pánev dáme rozpálit sádlo a zvěřinu v něm prudce opečeme (každou stranu 4-5 minut)
6. Opečenou zvěřinu vyndáme na talíř a uchováme ji v teple
7. Tuk zaprášíme hladkou moukou, trochu podlijeme horkou vodou, přidáme máslo, podle potřeby přisolíme a za stálého míchání necháme výpek přejít varem.

Doporučení:

Příloha: Vařené brambory, rýže, kompoty, saláty.

Poznámka:

Na jedné pánvi a ve stejném omastku nepečeme bifteky dvakrát po sobě, protože by se šťáva připálila a zhořkla. Rozdělíme si proto tuk i plátky na dvě části.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

Chřestová sezóna je tu! Inspirujte se našim výběrem 14 nejlepších receptů z chřestu

Nejlepší osvědčené recepty na přípravu chřestu na jednom místě. Vyzkoušejte zapékaný, grilovaný nebo vařený chřest. Ovšem chřest můžete také zamrazit nebo naložit, sterilovat a využít pak v kuchyni po celý rok!

číst dále ...

Jídlo u ledu: Jak správně mrazit a co do mrazničky nepatří

Od dob, kdy se potraviny uchovávaly ve vrstvě soli, aby vydržely, už nějaký čas uplynul. Dnes nechybí v žádné domácnosti mraznička, která nám umí vytrhnout trn z paty, když dojdou čerstvé potraviny, zvládne pojmout nával masa ze zabijačky nebo obří várku ovoce ze zahrádky. I mražení potravin ale má svá pravidla. Čím se řídit, aby vám jídlo v mrazničce vydrželo a hlavně chutnalo?

číst dále ...

Trhané vepřové i hovězí maso krok za krokem

Ozvláštněte svou grilovací párty pochoutkou v podobě trhaného masa. Vybírat lze z kousků hovězích i vepřových, vždy ale volte kvalitu. Jen ta dodá vaší gurmánské specialitě tu pravou chuť.

číst dále ...

BRANDNOOZ BOX KVĚTINOVÁ NADÍLKA 2021 – balíček plný novinek

Přišlo jaro a s ním i další Brandnooz box pro rok 2021, který přinesl inspiraci nových chutí a zajímavých produktů k otestování. Nyní se s námi ponořte do nového boxu a pojďme zhodnotit produkty.

číst dále ...

Recepty s regionální potravinou – Rychle, chutně a lokálně – zkuste naše červnové recepty

Co nám přinese červen? Že by ještě aprílové počasí jako v květnu? Těžko soudit. Ale rozhodně si zase můžete začít chystat zástěry a připravit se na pořádnou dávku receptů z lokálních surovin a výrobků. Farmáři ocenění Regionální potravinou si totiž zaslouží, abychom jejich jedinečné produkty znali a zamilovali si je. Vyrábějí je totiž s láskou a touhou poskytnout nám originální chuťový zážitek. Protentokrát jsme je zakomponovali do pečených rajčat, trhacího bochníku se sýrem a česnekem, kuřecích špízů na medu a pivě a maltašek plněných griliášem. Jde o originální, ale přitom lehké pohoštění pro přátele u grilu a piva.

číst dále ...

Celozrnná mouka jako důležitý zdroj vlákniny

Počet lidí, kteří se zajímají o své zdraví, správnou životosprávu a s tím související zdravou výživu se v posledních letech stále zvyšuje. Při výběru potravin proto hledíme nejen na to, jak potravina vypadá a chutná, ale stále častěji nás také zajímá, jaké výživové nebo zdravotní benefity nabízí. Jednou z látek, kterých máme v našich podmínkách výrazně méně než by bylo vhodné, je vláknina. K jejímu doplnění přitom stačí jednoduchý trik – vyměňte bílou mouku za celozrnnou.

číst dále ...

V Česku výrazně vzrostl počet flexitariánů. Lidí, kteří konzumují maso jen příležitostně je už jedna čtvrtina

Češi jsou nadále převážně národem masožravců, masné produkty pravidelně do svého jídelníčku zařazuje celých 69 % populace. Výrazně však vzrůstá počet těch, kteří maso či ryby konzumují pouze příležitostně. Dle dat z aktuálního výzkumu FMCG Gurus pro Českou veganskou společnost je občasných konzumentů masa aktuálně v Česku 25 %. Maso vůbec nekonzumuje 6 % respondentů.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy