REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Rybičky se šunkou

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Hravá snídaně či svačinka pro malé školáky. Připravte svým dětem veselé obrázky z jídla, mohou si hrát a přitom zdravě jíst!


Ingredience:
tmavý chleba
několik větších mrkví
salátová okurka
máslo/žervé
šunka
sýr
formička na rybičky

Postup:
  1. Z toustového chleba pomocí vykrajovátka vykrájejte rybičky, z dalších plátků chleba pak vykrojte loď a plachtu.
  2. Rybičky namažte žervé nebo máslem a poklaďte na ně šunku vykrojenou stejným vykrajovátkem. Následně rybičce vyrobte oči a šupiny z černých oliv.
  3. „Loďku“ a „plachtu“ ozdobte plátkovým sýrem, stožár vykrojte ze salátové okurky.
  4. Salátovou okurku a větší mrkve umyjte, oškrábejte slupku a nakrájejte je na tenčí kolečka. Z nich pak vykrájejte malým vykrajovátkem „bublinky“ a „mořské hvězdice“. Z ostrouhaných, omytých kousků mrkve vytvořte mořské vlny.
Doporučení:

Pokud si potrpíte na dobrý chleba a rádi zkoušíte regionální speciality, doporučujeme Bramborový chléb s pšeničným kvasem od Tomáše Kroulíka (Naše DOBRÁ pekárna), který letos uspěl v soutěži Regionální potravina v Pardubickém kraji. Zaujali nás i další vítězové, třeba Chléb benešovský (DOPES, s.r.o. Jihomoravský kraj) nebo Žitný chléb s dýní (Luníček s.r.o., Královehradecký kraj).

Poznámka:

Recept k článku: Hurá do školy po pořádné snídani

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

20 nejlepších receptů na džemy a marmelády

Džem má řidší konzistenci a většinou obsahuje celé kousky ovoce. Marmeláda je tužší a připravujeme ji z hodně vyzrálého ovoce, které buď prolisujeme strojkem na ovoce, nebo rozmixujeme a propasírujeme přes síto. Takže stručně: džem se vaří z celého nebo na kousky nakrájeného ovoce, základem marmelády je ovocný protlak (prolisované ovoce). Ale dost teorie! Přinášíme vám ty nejlepší recepty na džemy a marmelády z naší databáze. Tady jsou.

číst dále ...

Vinice Šobes, ikona našeho vinařství

V meandru řeky Dyje v Národním parku Podyjí se nachází přírodní unikát, který uchvátí každoročně stovky návštěvníků. Vinice Šobes se díky své jedinečné dispozici stala ikonou moravského vinařství. A tak na nic nečekejte a vydejte se prozkoumat jedno z nejromantičtějších míst v Česku.

číst dále ...

Hranolky mají svůj den, co o nich víte?

13. červenec je celosvětově známý jako Mezinárodní den hranolek (Fête de la Frite). Tento zvláštní den vznikl v roce 1977, kdy se pan André Desboise a lovecká společnost Sulignat rozhodli uspořádat slavnostní den a pozvat obyvatele vesnice a majitele okolních panství. V tento den připravili 10 kg hranolků, následující rok se rozhodli pro velký úspěch akci opakovat a tak vznikl Fête de la Frite. Od roku 2015 oslavy provází tematické průvody, historické hry a soutěže o nejlepší hranolky. V Belgii se tento svátek slaví 14. července a ve zbytku světa připadá na 13. července. Ale celosvětově nejznámější hranolky jsou ty z McDonald´s.

číst dále ...

Tančící, Teddy i Zlatý: Mezinárodní den gumových medvídků je po roce opět tu

Léto je tu a s ním i prázdniny plné zábavy. Zpestřete si tyto dny a 15. července oslavte Mezinárodní den gumových medvídků, kteří se po generace těší oblibě po celém světě. Významný je tento rok především pro Haribo, největšího výrobce želatinových bonbonů, které letos slaví 100 let od svého založení. Znáte všechny medvídky, kteří patří do jeho rodiny?

číst dále ...

Snídaňové kaše na každý den

Pět pracovních dní v týdnu, 5 inspirací pro milovníky kaší. Protože není nic lepšího než začít hektické ráno zdravou bombou, která vám dá energii do celého dne.

číst dále ...

Vinařské stezky a cyklostezky

Teplé letní počasí přímo vyzývá k pohybu a aktivně strávenému času. Za vínem, sportem a nádhernou přírodou se vydejte na jižní Moravu, kde najdete několik vinařský stezek a cyklostezek. Tato unikátní 1 200 km dlouhá síť značených cyklostezek protkává území všech jihomoravských vinařských podoblastí. Trasy jednotlivých okruhů jsou perfektně zpracovány do map s informacemi o jejich délce, výškovém profilu a stavu povrchu. Nenechte krásy Moravy dlouho čekat a vydejte se vstříc krásám přírody a vína.

číst dále ...

Kulaté 3D dorty – veselé i elegantní, každý si najde ten svůj

Pomalu ubíhající karanténu jsme si krátili pečením a vařením, a tak není divu, že už nás klasické dorty začaly trochu nudit. Pokud zrovna chystáte oslavu, inspirujte se našimi zábavnými 3D dorty. Všechny jsou kulaté, a přitom každý úplně jiný.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy