REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Paneer Jalfrezi

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Vegetariánské kari s indickým sýrem, rajčaty a paprikou.


Ingredience:
250 gsýra paneer nakrájený na kostky
3 ksmalé cibule nakrájené na tenké plátky
3 ksrajčat nakrájených na osminky nebo proužky
1 ksčervené nebo žluté papriky, bez semínek, nakrájené na proužky asi 5 mm silné
1 kszelené papriky, bez semínek, nakrájené na proužky asi 5 mm silné
1 ksčerstvé zelené chilli papričky usekané s nebo bez semínek
1 kskousek čerstvého zázvoru (5 cm) jemně podrceného
1 kssušené chilli papričky celé, se semeny
3 lžícerostlinného oleje
1,5 lžičkymletého chilli koření
1,5 lžičkykmínu
1 lžičkavinného octa
1 lžičkasoli
3/4 lžičkykoření garam masala
0,5 lžičkynasucho opečeného kmínu, umletého
0,5 lžičkymleté kurkumy

Postup:

1. Na mírně rozehřátém oleji orestujeme semena kmínu, sušené chilli papričky a asi 2/
3 podrceného zázvoru, opékáme po dobu 30 sekund
2. Přidáme cibuli a zelené chilli, zdroj tepla zesílíme a restujeme po dobu 5-6 minut, až cibule zesklovatí a mírně zhnědne, přidáme papriky, sůl, kurkumu a chilli, smažíme další 3 až 4 minuty
3. Teplotu pod pánví opět snížíme, přidáme kostky paneeru, jemně vše promícháme, opékáme dalších 5 minut, pak přidáme rajčata a dobře je prohřejeme
4. Pokrm zakápneme octem, dochutíme mletým římským kmínem, kořením garam masala a zbývajícím strouhaným zázvorem, zamícháme a pak ihned podáváme.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Cukrářské trendy 2020 podle Josefa Maršálka

Naše země zažije tento rok doslova a do písmene šok, co se cukrářské tvorby týče. Celý národ sleduje od 4. ledna soutěž Peče celá země. Prostřednictvím TV obrazovek, v hlavním vysílacím čase na ČT1 ji bude patřit deset víkendových sobot. Jedná se o osvědčený formát ze spojeného království, v originále The Great British Bakeoff. Dnes hraný ve 33 zemích celého světa. Všude tam, kde se objevil, způsobil převrat na poli domácího pečení a cukraření. Televize je skvělé médium a nás ve sladké tvorbě čeká to, co se za posledních 10 let stalo v gastronomii. Zákazník bude plošně edukován. Renesance.

číst dále ...

7 důvodů proč pít MatchaTea

MatchaTea je hitem poslední doby. I když tradičně byl tento zelený nápoj součástí zenových buddhistických obřadů v Japonsku, dnes jej pijí lidé po celé Evropě. Ptáte se proč? Dáme vám hned 7 odpovědí.

číst dále ...

Víte, čím si sladíte život? Vyznejte se v cukrech a sladidlech

Mnoho z nás miluje sladké a „oslazuje si život“ s různými dobrotami. Cukry a sladidla nás lákají v mnoha svých podobách. Pokud patříte mezi sladkomilce a rádi byste se více dozvěděli, čímpak si život oslazujete, následující řádky vám pomohou lépe se v cukrech a sladidlech vyznat.

číst dále ...

Nemůžete se dočkat letní grilovačky? Buďte trendy a rozpalte to už teď

Lidé se u ohně scházeli odjakživa. Již v pravěku ženy hlídaly plápolající oheň, aby nevyhasl, dokud se muži nevrátili z lovu s pořádným úlovkem. Svou symboliku měl i v tzv. temném středověku, když se pálil oheň v den, kdy se na kopcích scházely čarodějnice s ďáblem, aby společně domluvili, jak škodit lidem. Dnes se u ohně setkáváme za účelem stmelování – ať už s kytarou, nebo špekáčkem, častěji pak u grilu s vyhlídkou na příjemnou zábavu a skvělé jídlo.

číst dále ...

Kapary, delikatesa, která obohatí salát, tapas nebo pomazánku

Kapary, zelené cosi, s nímž si mnoho lidí neví rady. Co to je? A kam se hodí? Kapary jsou nerozvinutá poupata kapary trnité, která roste nejčastěji ve Středomoří, ale také v Asii. Jedná se o keř, který roste v puklinách skal nebo zídek, a proto bývá mnohdy považován za plevel. Ale chyba lávky, kapary jsou vynikající přísada do nejrůznějších pokrmů.

číst dále ...

5 tipů jak dietně připravit kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? Vyzkoušejte osvědčených 5 tipů na jeho úpravu od Drůbežářského závodu Klatovy. „Fit vaření“ nemusí být jen o dušení masa, stačí se vyhnout zbytečnému tuku a oleji a máte vyhráno! Záleží především na dochucení a hře s kořením a bylinkami, to vše můžete sami ovlivnit!

číst dále ...

MatchaTea: Valentýnské recepty

Den svatého Valentýna je v Česku poměrně oblíbeným svátkem, a tak se okolo 14. února všechno kolem barví do růžových a červených odstínů. Už vás tyhle barvy nebaví? Zkuste na to letos jít jinak a vsaďte na zelenou s MatchaTea!

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy