REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Mini laskonky

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Ze sněhové těsta pomocí formy vytlačené oválky, ty za malé teploty upečené – usušené v troubě, pak slepené krémem, mini laskonky nakonec ozdobené čokoládovou polevou.


Ingredience:
330 gcukru krupice
170 gstrouhaného kokosu
nebo
170 gmletých oříšků
100 gcukru moučky
6 ksbílků
Ostatní:
papír na pečení, tuk, šablona na laskonky, stěrka
Na dohotovení:
krém na slepení například máslový, čokoládový, kávový ....
čokoládová poleva na ozdobení hotových laskonek

Postup:
  1. Vejce rozklepneme, opatrně oddělíme bílky od žloutků, z bílků a krupicového cukru ve vodní lázni vyšleháme tuhou pěnu, misku s pěnou odstavíme a necháme prochladnout
  2. Strouhaný kokos, nebo mleté ořechy, jedno nebo druhé promícháme s moučkovým cukrem, směsku pak opatrně zapracujeme do bílkového sněhu
  3. Plech vyložíme papírem na pečení, zlehka po potřeme tukem, na plech položíme šablonu na laskonky, lžící každý oválek naplníme sněhem , stěrkou uhladíme šablonu a stáhneme přebytečné sněhové těsto, šablonu pak opatrně na jedné straně nadzvedneme, až se laskonky uvolní, odstraníme celou šablonu, postup opakujeme, až máme plný celý plech
  4. Laskonky pečeme-sušíme v trouby předehřáté na 120 °C tak 15 minut, pak teplotu v troubě snížíme na 80 °C, dvířka mírně pootevřeme, můžeme je zajistit například korkovou zátkou od víny, a sušíme dalších 15 minut
  5. Prochladlé laskonky slepujeme máslovým, čokoládovým, kávovým … krémem vždy po dvou
  6. Nakonec laskonky ozdobíme čokoládovou polevou.
Doporučení:

Recepty na polevy a krémy najdete zde: polevy, zdobení, náplně

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Chřestová sezóna je tu! Inspirujte se našim výběrem 14 nejlepších receptů z chřestu

Nejlepší osvědčené recepty na přípravu chřestu na jednom místě. Vyzkoušejte zapékaný, grilovaný nebo vařený chřest. Ovšem chřest můžete také zamrazit nebo naložit, sterilovat a využít pak v kuchyni po celý rok!

číst dále ...

Jídlo u ledu: Jak správně mrazit a co do mrazničky nepatří

Od dob, kdy se potraviny uchovávaly ve vrstvě soli, aby vydržely, už nějaký čas uplynul. Dnes nechybí v žádné domácnosti mraznička, která nám umí vytrhnout trn z paty, když dojdou čerstvé potraviny, zvládne pojmout nával masa ze zabijačky nebo obří várku ovoce ze zahrádky. I mražení potravin ale má svá pravidla. Čím se řídit, aby vám jídlo v mrazničce vydrželo a hlavně chutnalo?

číst dále ...

Trhané vepřové i hovězí maso krok za krokem

Ozvláštněte svou grilovací párty pochoutkou v podobě trhaného masa. Vybírat lze z kousků hovězích i vepřových, vždy ale volte kvalitu. Jen ta dodá vaší gurmánské specialitě tu pravou chuť.

číst dále ...

BRANDNOOZ BOX KVĚTINOVÁ NADÍLKA 2021 – balíček plný novinek

Přišlo jaro a s ním i další Brandnooz box pro rok 2021, který přinesl inspiraci nových chutí a zajímavých produktů k otestování. Nyní se s námi ponořte do nového boxu a pojďme zhodnotit produkty.

číst dále ...

Recepty s regionální potravinou – Rychle, chutně a lokálně – zkuste naše červnové recepty

Co nám přinese červen? Že by ještě aprílové počasí jako v květnu? Těžko soudit. Ale rozhodně si zase můžete začít chystat zástěry a připravit se na pořádnou dávku receptů z lokálních surovin a výrobků. Farmáři ocenění Regionální potravinou si totiž zaslouží, abychom jejich jedinečné produkty znali a zamilovali si je. Vyrábějí je totiž s láskou a touhou poskytnout nám originální chuťový zážitek. Protentokrát jsme je zakomponovali do pečených rajčat, trhacího bochníku se sýrem a česnekem, kuřecích špízů na medu a pivě a maltašek plněných griliášem. Jde o originální, ale přitom lehké pohoštění pro přátele u grilu a piva.

číst dále ...

Celozrnná mouka jako důležitý zdroj vlákniny

Počet lidí, kteří se zajímají o své zdraví, správnou životosprávu a s tím související zdravou výživu se v posledních letech stále zvyšuje. Při výběru potravin proto hledíme nejen na to, jak potravina vypadá a chutná, ale stále častěji nás také zajímá, jaké výživové nebo zdravotní benefity nabízí. Jednou z látek, kterých máme v našich podmínkách výrazně méně než by bylo vhodné, je vláknina. K jejímu doplnění přitom stačí jednoduchý trik – vyměňte bílou mouku za celozrnnou.

číst dále ...

V Česku výrazně vzrostl počet flexitariánů. Lidí, kteří konzumují maso jen příležitostně je už jedna čtvrtina

Češi jsou nadále převážně národem masožravců, masné produkty pravidelně do svého jídelníčku zařazuje celých 69 % populace. Výrazně však vzrůstá počet těch, kteří maso či ryby konzumují pouze příležitostně. Dle dat z aktuálního výzkumu FMCG Gurus pro Českou veganskou společnost je občasných konzumentů masa aktuálně v Česku 25 %. Maso vůbec nekonzumuje 6 % respondentů.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy