REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Linecké citronové cukroví

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Recept je podle kamarádky Mirči a je zatím nejlepší linecké, jaké jsem kdy zkoušela. Pozor! Nehodí se do formiček, je jen na vykrajované cukroví!


Ingredience:
300 ghladké mouky
280 gtuk (Hera, máslo)
200 gSolamylu (bramborová moučka škrobová)
180 gcukru moučka
1-2 ksžloutky dle velikosti
1 sáčekprášek do pečiva
šťáva z půlky většího citronu
papír na pečení

Postup:

1. Na vál prosijeme mouku s práškem do pečiva, cukrem, solamylem a uděláme důlek, do něj dáme žloutky, citronovou šťávu, mírně promícháme na kašičku (aby nám to pak zbytečně neprotýkalo), přidáme tuk (já ho strouhám) a rychle vypracujeme hladké těsto, necháme jej chvíli v chladu odležet (těsto lze udělat i tzv. dopředu – pak zabalit do mikrotenového sáčku, dát do chladničky a dělat z něj cukroví až třeba za den, dva)
2. Odpočinuté těsto rozválíme na placku, ne méně než 3 mm silnou! – cukroví je pak hodně křehké a při mazání se láme – a formičkami vykrajujeme oblíbené tvary
3. Pečeme v předem vyhřáté troubě do zrůžovění (každý dle své trouby) – já peču na horkovzduch na 180 °C, po pár minutách ztlumím na 170 °C a peču do bleda – asi 10-12 minut
4. Cukroví potírám rybízovou marmeládou.

Doporučení:

Při vykrajování polovinu tvarů ponecháme plných, do druhé poloviny vykrojíme uprostřed otvor. Po vychladnutí spojujeme vždy dva kousky džemem, nutellou, ořechovou náplní, povidly …

Poznámka:

Zdroj: V kuchyni vždy otevřeno. Další recepty najdete také na blogu: V kuchyni vždy otevřeno ….

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

22 nejlepších receptů z dýně

Nejlepší recepty z dýně najdete v naší kuchařce ReceptyOnLine.cz zde: Anglicky se dýně řekne „pumpkin“. Severoameričtí Indiáni, kteří tykve velmi dobře znali, je nazývali „askutasquash“, což znamená „jíst rovnou bez vaření“. Z Ameriky tykve skutečně pocházejí a předpokládá se, že byly pěstovány již před pěti až deseti tisíci lety. Ale dost historie o dýních! Otevřete si článek a inspirujte se těmi nejlepšími recepty s dýní, které najdete u nás na webu ReceptyOnLine.cz

číst dále ...

Překročte hranice běžného pečení, vyzkoušejte nevšední mouky a pečte díky nim s minimem lepku

Celiaci si běžnou mouku s lepkem jednoduše dovolit nemohou. Pro jiné je eliminace lepku jednou z cest k pestřejšímu jídelníčku. Pokud se do této skupiny řadíte i vy, vězte, že pečiva se vzdávat nemusíte. Naopak se vám otevírají široké možnosti pro experimentování v kuchyni. Péct totiž můžete i z mouky rýžové nebo pohankové, díky kterým můžete obsah lepku ve svém jídelníčku snížit na minimum.

číst dále ...

Jubilejní Burgerfest přivítal 21 000 návštěvníků a trhnul rekord s největším burgerem

10. ročník Burgerfestu, který se o víkendu uskutečnil na holešovickém Výstavišti se skutečně vydařil. Kromě dokonalého počasí po celou dobu akce si jej užilo přes 21 000 návštěvníků a došlo i na rekord. Tím byl největší burger v České republice, který vážil 95 kg a měřil 98 na 24 cm, díky čemuž se podařilo jej zapsat i do České knihy rekordů. Celkem se na akci zkonzumovalo 45.000 burgerů v 53 bistrech a restauracích, proběhlo 10 workshopů a kuchařských show, byly zvoleny nejlepší restaurace a rozdaly se ceny v hodnotě přesahující 500 000 Kč.

číst dále ...

Červená řepa jako nepostradatelná lahůdka nejen do upršených podzimních dnů

Pro všechny milovníky barevných jídel máme skvělou zprávu. Nastává čas připravit si krásné pokrmy, které potěší na pohled v době šedivých dnů, ale zároveň budou také vitamínovou bombou, kterou v těchto dlouhých měsících jako když najdete! Červená řepa je hvězda nejen podzimní kuchyně a dokáže svou chutí pořádně překvapit. Připravte si s námi originální recepty!

číst dále ...

Chystáte se na vinobraní? Fakta, co byste měli znát

Vinobraní je za dveřmi, a tak jsme připravili pár zajímavostí, které není na škodu připomenout. Třeba se dozvíte i pár novinek, o kterých jste doposud nevěděli.

číst dále ...

Vyhlášen byl Evropský den ekologického zemědělství, slavit se bude 23. září

Evropský parlament, Rada Evropské unie a Evropská komise, tři klíčové instituce EU, dnes podepsaly společné prohlášení, kterým oficiálně vyhlásily 23. září Evropským dnem ekologického zemědělství.

číst dále ...

Vlašské ořechy. Víte, jak s nimi nakládat?

S plody ořešáku královského se pravděpodobně setkal každý z nás. Podobnost zvrásněných jader vlašských ořechů s mozkem je velmi příznačná, neboť vysoký obsah omega-3 mastných kyselin účinně podporuje funkci mozku.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy