REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Likérové špičky II.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Doma vyrobené čokoládové špičky naplněné likérem a to pomocí speciálního dvojitého nástavcena likérové špičky, který lze koupit v potřebách pro cukráře. Z níže uvedené dávky připravíme asi 22 menších špiček.


Ingredience:
100 gztuženého tuku 100 %
70 gcukru krystal nebo krupice
50 gčokolády na vaření
20 ghladké sojové mouky, odtučněné
10 gkakaa
1 dlvody
22 kskulatých piškotů
Na dohotovení:
trochu sušeného mléka na zahuštění koňaku
trochu ztuženého tuku
vaječný koňak
čokoláda

Postup:

1. Mouku, cukr, kakao a vodu smícháme a dáme asi na 5 minutky povařit, během vaření na středně teplém zdroji tepla směs stále mícháme, aby se nepřipálila
2. Hrnec sundáme ze zdroje tepla a do hmoty zamícháme čokoládu, necháme ji úplně vychladnout. 3. Do studené směsi zašleháme změklý ztužený tuk, pohlídáme si, aby byla vyšlehaná hmota opravdu bez kousků tuku!
4. Než začneme dělat špičky, dáme hmotu na chvíli do lednice, aby mírně ztuhnou, musí však jít vytlačit cukrářským pytlíkem
5. Piškoty namažeme čokoládu, ta nám po ztuhnutí zabrání změknutí piškotu
6. Hmotu vytlačíme speciálním nástavcem na piškoty do tvaru špiček, které musí zůstat duté, ty pak dáme do lednice ztuhnout
7. Špičky pro další zpracování musí být hodně studené, nejlépe je dát na chvíli do mrazáku, nesmíte zapomenout si i nechat trochu hmoty na uzavření špiček
8. Vaječný koňak trochu zahustíme sušeným mlékem, naplníme špičky a uzavřeme je ozdobným nástavcem
9. Dáme do lednice opět důkladně ztuhnout
10. Nejlépe ve vodní lázni rozpustíme čokoládu spolu s tukem a hodně ledové, až mírně zmrzlé špičky v ní namáčíme.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

Detoxikace organismu

Cítíte se unavení a bez energie? Ponuré, zamračené počasí vás přivádí k šílenství? Máte depresi? Nezoufejte! Možná jen potřebujete pročistit tělo od různých škodlivých látek, které jste za poslední měsíce do sebe dostali a to nejen jídlem, ale také díky prostředí, ve kterém se všichni pohybujeme. Detoxikujte se tedy! A co je to vlastně detoxikace? Ta slouží k vyloučení jedů neboli toxinů z těla a provádí se především zásadní změnou pitného režimu a změnou jídelníčku.

číst dále ...

Fialové brambory (odrůda Blue Star a odrůda Valfi)

Již několik let se objevují na českém trhu fialové brambory. Sice vypadají svým vzhledem, tedy především barvou dost jedovatě, ale jsou velmi zdravé. Fialová barva je způsobena flavonoidy, které patří mezi přírodní antioxidanty, které působí příznivě na civilizační choroby. Fialové brambory obsahují těchto látek 3x – 4x více než klasické žluté odrůdy. Platí, čím jsou tmavší, tím jsou zdravější.

číst dále ...

Zapomenuté topinambury mají opět zelenou

Topinambury se v Čechách pěstují od 17. století. V době třicetileté války zachránily mnoho obyvatel před hladomorem, stejně, jako v Americe přistěhovalce. Naučili je pěstovat a konzumovat indiáni z kmene Topinambus, podle kterého dostali své jméno – topinambury. Do Evropy je přivezli v roce 1607 námořníci a jako první se začaly pěstovat ve Francii, přes Německo se pak dostaly do Čech.

číst dále ...

Banánová chaloupka vytvořená pomocí krabic od džusu

Recept na chaloupku z čokolády, tvarohového krému, dlouhých cukrářských piškotů a banánů, popsaný pěkně krok za krokem, doplněný o názorné fotografie postupu. Ozdobte ji dle fantazie, může to být chaloupka “Jejžíškovská”, stejně tak chaloupka Smolíčka pacholíčka, nebo jen chaloupka strýčka Toma. Každopádně si na ní určitě všichni pochutnají. Ale pozor! Nezapomeňte si před tím koupit dva velké, dvoulitrové džusy, protože právě krabice od džusu, v tomto receptu, hrají významnou roli.

číst dále ...

Špajz nebo skříň? Jak uložit trvanlivé potraviny

Mouka, cukr, konzervy či těstoviny. Trvanlivé potraviny často nakupujeme ve velkém do zásoby. Kam je ale uložit, aby vydržely dlouho a nemuseli jsme je po měsíci vyhazovat? A jak si poradit s ukládáním, když nemáme spíž?

číst dále ...

Zapomeňte na drastické diety. Poradíme jak na lednový očistný detox

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, svou nezastupitelnou roli v nich hraje ale také dobré jídlo. Spousta dobrého jídla. Pokud jste si ho během konce roku neodpírali a teď koketujete s myšlenkou, že dny hýření vybalancujete rychlou, drastickou dietou, máme pro vás alternativní tip: vyzkoušejte raději očistný detox.

číst dále ...

Bohatství ukryté pod slupkou buráků

Arašídy, buráky nebo burské oříšky, všechna označení nesou plody podzemnice olejné, které většina z nás považuje za oříšky, přestože se jedná o luštěninu. Arašídy však díky své chuti přesto zůstanou pro většinu z nás oříšky, které si budeme dopřávat ještě s větší chutí, jakmile zjistíme, jaké bohatství se ukrývá pod jejich skořápkou.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy