REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Gurmánský guláš

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Varianta chutného guláše připraveného z hovězího předního masa, cibule, másla, rajčatového protlaku nebo rajských jablíček, feferonky a dalších ingrediencí.


Ingredience:
750 ghovězího předního hovězího masa
750 gcibule
80 gmásla
3 ksrajských jablíček nebo 2 lžíce rajčatového protlaku
1 ksfeferonky
1 lžícehladké mouky
1 lžičkasladké mleté papriky
1/4 lžičkypálivé papriky
kousek masoxové kostky
nepatrně majoránky
pepř
voda
sůl

Postup:

1. Oprané maso rozkrájíme na větší kostky
2. V hrnci rozpustíme máslo na něm zprudka opečeme kostky masa, ty osolíme a okořeníme pepřem
3. K masu přidáme na kolečka nakrájenou cibuli (ve stejném množství, jako masa), oba druhy papriky, rozkrájenou feferonku a kolečka rajčat
4. Dusíme do změknutí masa, pak guláš zaprášíme hladkou moukou, tu necháme zarestovat
5. Až v této fázi přípravy podlijeme maso třemi naběračkami horké vody, přidáme kousek masoxu a povaříme tak dlouho, až se nám tuk začne oddělovat od šťávy
6. Nakonec guláš posypeme trochou majoránky, zamícháme, odstavíme z tepelného zdroje a můžeme servírovat.

Doporučení:

Guláš “Gurmán” servírujeme nejlépe s čerstvými rohlíky nebo uvařenými brambory.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

Cukrářské trendy 2020 podle Josefa Maršálka

Naše země zažije tento rok doslova a do písmene šok, co se cukrářské tvorby týče. Celý národ sleduje od 4. ledna soutěž Peče celá země. Prostřednictvím TV obrazovek, v hlavním vysílacím čase na ČT1 ji bude patřit deset víkendových sobot. Jedná se o osvědčený formát ze spojeného království, v originále The Great British Bakeoff. Dnes hraný ve 33 zemích celého světa. Všude tam, kde se objevil, způsobil převrat na poli domácího pečení a cukraření. Televize je skvělé médium a nás ve sladké tvorbě čeká to, co se za posledních 10 let stalo v gastronomii. Zákazník bude plošně edukován. Renesance.

číst dále ...

7 důvodů proč pít MatchaTea

MatchaTea je hitem poslední doby. I když tradičně byl tento zelený nápoj součástí zenových buddhistických obřadů v Japonsku, dnes jej pijí lidé po celé Evropě. Ptáte se proč? Dáme vám hned 7 odpovědí.

číst dále ...

Víte, čím si sladíte život? Vyznejte se v cukrech a sladidlech

Mnoho z nás miluje sladké a „oslazuje si život“ s různými dobrotami. Cukry a sladidla nás lákají v mnoha svých podobách. Pokud patříte mezi sladkomilce a rádi byste se více dozvěděli, čímpak si život oslazujete, následující řádky vám pomohou lépe se v cukrech a sladidlech vyznat.

číst dále ...

Nemůžete se dočkat letní grilovačky? Buďte trendy a rozpalte to už teď

Lidé se u ohně scházeli odjakživa. Již v pravěku ženy hlídaly plápolající oheň, aby nevyhasl, dokud se muži nevrátili z lovu s pořádným úlovkem. Svou symboliku měl i v tzv. temném středověku, když se pálil oheň v den, kdy se na kopcích scházely čarodějnice s ďáblem, aby společně domluvili, jak škodit lidem. Dnes se u ohně setkáváme za účelem stmelování – ať už s kytarou, nebo špekáčkem, častěji pak u grilu s vyhlídkou na příjemnou zábavu a skvělé jídlo.

číst dále ...

Kapary, delikatesa, která obohatí salát, tapas nebo pomazánku

Kapary, zelené cosi, s nímž si mnoho lidí neví rady. Co to je? A kam se hodí? Kapary jsou nerozvinutá poupata kapary trnité, která roste nejčastěji ve Středomoří, ale také v Asii. Jedná se o keř, který roste v puklinách skal nebo zídek, a proto bývá mnohdy považován za plevel. Ale chyba lávky, kapary jsou vynikající přísada do nejrůznějších pokrmů.

číst dále ...

5 tipů jak dietně připravit kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? Vyzkoušejte osvědčených 5 tipů na jeho úpravu od Drůbežářského závodu Klatovy. „Fit vaření“ nemusí být jen o dušení masa, stačí se vyhnout zbytečnému tuku a oleji a máte vyhráno! Záleží především na dochucení a hře s kořením a bylinkami, to vše můžete sami ovlivnit!

číst dále ...

MatchaTea: Valentýnské recepty

Den svatého Valentýna je v Česku poměrně oblíbeným svátkem, a tak se okolo 14. února všechno kolem barví do růžových a červených odstínů. Už vás tyhle barvy nebaví? Zkuste na to letos jít jinak a vsaďte na zelenou s MatchaTea!

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy