REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Slavní kuchaři Česka, světové kuchařské celebrity

Kdo by v dnešní době neznal Romana Vaňka, Zdeňka Pohlreicha, Jirku Babicu a další české kuchařské ikony, ale znáte i ty světové? Co vám říká jméno Jamie Oliver, Gordon Ramsay …

Gordon Ramsay

Tento slavný britský šéfkuchař a televizní kuchařský mág se narodil 8. listopadu 1966 ve skotském Johnstone. Získal celkem 13 Michelinských hvězd a v roce 2001 se stal jedním ze tří šéfkuchařů ve Spojeném království, který držel 3 hvězdy u tří restauraci najednou. Je autor více, než 20 knižních bestsellerů, vlastní několik slavných restaurací po celém světě. Jeho nejznámější televizní pořady jsou Ramsay’s Kitchen Nightmares a Pekelná kuchyně. V roce 1996 si vzal Cayetan Elizabeth se kterou má 4 děti.

Jamie Oliver

Celým jménem James Trevor Oliver. Narodil se v roce 1975 matce Sally a otcovy Trevorovi, kteří tehdy provozovali v Essexu vyhlášenou kriketovou hospodu. Takže se vlastně narodil přímo v hospodě, kde také strávil celé dětství. Bylo mu tedy předurčeno, že půjde ve šlépějích svých rodičů a dnes je jasné, že je dokonce překonal, protože patří mezi nejslavnější kuchařské celebrity světa.

Jaroslav Sapík

Jaroslav Sapík se narodil 19. 8. 1952 v Brně. Do povědomí občanů se dostal především díky pořadu Česko na talíři, kde předvádí skvělou českou kuchyni na profesionální úrovni.

Jaroslav Vašák

Jaroslav Vašák (nar. 1947) je nejen mistrem svého oboru, který prakticky vykonává celý život, je i jeho znamenitým popularizátorem. Pochází z Litoměřic, je majitel největší gastronomické sbírky zajímavostí z celého světa, čemuž se věnuje už od roku 1968! Náplní sbírky je přes 5 000 stran textu z nejrůznějších oblastí gastronomie. Jaroslav Vašák je dále plodným autorem kuchařek, vydal již více jak 110 kuchařských knih …

Jiří Babica

Není moc lidí, co Jirku Babicu neznají. Známého moderátora kuchařského pořadu vysílaného na Nově tedy nemusíme dlouhosáhle představovat. Víte však, jak začínal? Ne? Začtěte se do tohoto článku a poznáte Babicu i z jiné stránky.

Jiří Štift

Šéfkuchař hotelu Mandarin Oriental, lektor Pražského kulinářského institutu a v neposlední řadě jeden z porotců v pořadu na TV Nova MasterChef. Jiří Štift patří ke kuchařům “od pánaboha” a hravě zvládá celý arzenál současného vaření – potvrzením jsou ostatně četná ocenění, jichž se jeho restauraci v hotelu Radisson SAS Alcron, kde byl šéfkuchařem, dostalo.

Martin Polačko

Kdo se dívá v neděli v podvečer na Primu Family, zná pořad „Když vaří táta” s moderátorem Martinem Polačkem.

Ondřej Slanina a Filip Sajler

Kluci v akci patří mezi nejoblíbenější kuchařské pořady. Jejími hlavními moderátory jsou Ondřej Slanina a Filip Sajler.

Radek Kašpárek

Kdo se občas kouká na TV Barandov, jistě již narazil na mladého usměvavého Ostraváka v pořadu Co bude dnes k večeři? Vaří zajímavé recepty, které vtipně moderuje, přitom také kuchařské postupy umí dobře vysvětlit.

Radek Šubrt

Narodil se v roce 1971. Své bohaté zkušenosti dnes využívá jako šéfkuchař několika pražských restaurací, včetně proslulého hotelu Le Palias. Je znám také díky úspěšnému kuchařskému pořadu na Nově MasterChef, kde si střihl roli porotce a moderátora.
Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy