REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Nejstarší zmínka o baru

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Pojem bar vznikl z francouzského slova „Barriére” a nejstarší zmínka o nich pochází ze 16. století – z časů kolonizace Ameriky. Alkohol tehdy hrál velmi významnou úlohu a nazýval se „Silná voda” (Strong Water). Silná voda se vydávala v Common Stores a její výdej byl přirozeně vázán na určitou dobu. Tyto podniky nejprve vedli duchovní a důstojníci. Později se tyto místnosti rozšířily o prostory ke spaní a stáje. Říkalo se jim „Inn“. Zpočátku to byla místnost bez jakéhokoli bočního ohražení. Teprve mnohem později se z nich vyvinuly ve městech „ Saloony „, v nichž se k ochraně výčepníka zřídilo ohraničené místo – bariéra. A z těchto saloonů se časem vytvořily dnešní „American bars”.

Nejstarší barmanská příručka v Evropě vyšla v roce 1878 a jejím autorem byl Leo Engel.

Nejstarší barmanská soutěž na světě, řádně zaznamenaná ve světové literatuře, se uskutečnila v roce 1869 v New Orleánsu. První vítěz barmanské soutěže konané v roce 1869 v New Orleánsu byl Harry Johnson, americký barman, autor jedné z prvních barmanských příruček.

První vítěz barmanské soutěže konané v roce 1869 v New Orleánsu byl Harry Johnson, americký barman, autor jedné z prvních barmanských přiruček.

Nejstarší noční bar byl založen v roce 1843 na Rue des Anglais v Paříži a jmenoval se La bal des Anglais. Uzavřen byl v roce 1960.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy