REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Namíchejte si pravý kubánský koktejl

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

PR - Havana clubHola, Havana Club 3 Aňos! Jen jeden jediný bílý rum používají do koktejlů barmani ve městě La Havana. Má specifickou barvu, vůni i chuť a právě díky němu jsou jejich kubánské koktejly tak návykové. Jmenuje se Havana Club Anějo 3 Aňos a pokud se chcete i u sebe doma občas cítit jako na Kubě, měli byste se seznámit.


PR - Havana clubŠpičkoví barmani na Kubě dobře vědí, co je pro jejich drinky a hosty nejlepší. Cuba Libre, Mojito anebo Daiquiri, které si dáte v tamním plážovém baru, tak často chutnají „nějak jinak“. Lépe. A opravdu za to může základní ingredience Havana Club Anějo 3 Aňos. S tímto ikonickým bílým rumem se ale můžete setkat i ve vyhlášených českých barech, kde často bývá základem celé řady skvělých koktejlů. A barmani, které ve svých oblíbených večerních destinacích potkáváte, jej doporučují i pro míchání drinků v domácím prostředí.

Můžete z něj udělat nejlépe vybalancované Daiquirí, které nádherně voní, ale má i říz. Namícháte s ním nepřekonatelné Cuba Libre. Havana Club 3 Aňos tvoří také základ našeho signature drinku Almond Cigar, se kterým vyhrál před osmnácti lety majitel Bugsy’s Baru Václav Vojíř druhé místo v Havana Club Grand Prix na Kubě. Naši hosté ten koktejl dodnes milují, přestože je se svými třemi ingrediencemi jednoduchý. Je dokonalý a nic víc nepotřebuje. A přesně takový je i tento bílý rum,“ říká barman Milan Zaleš z pražského Bugsy’s Baru.

Kouzlo Havana Club 3 Aňos spočívá v její výrobě. Za komplexní chuť a vůni mohou tři roky zrání v sudech z bílého dubu. Také proto má výsledná barva zlatistvý odstín, přestože jde o bílý třtinový rum.

 

Inspirujte se barmany, kteří procestovali celý svět a pozvěte své přátele na originální kubánský koktejl Floridita Daiquiri.

Receptura:

Floridita Daiquiri

Vychutnejte si ledové Daiquiri tak, jak bylo připraveno a vytvořeno ve Floriditě, legendárním havanském baru, proslulým barmanem Constantem Ribalaiguaou v roce 1937.

Ingredience:

  • 2 kávové lžičky třtinového cukru
  • šťáva z poloviny limety
  • několik kapek likéru Maraschino
  • 1 šálek drceného ledu
  • 6 cl rumu Havana Club Añejo 3 Años
  • Ostatní: mixér, sklenice: Martini / V-shape

Příprava:

Do mixéru vložíme drcený led, přidáme všechny ingredience, promixujeme a celý obsah mixéru nalijeme do vychlazené koktejlové sklenice a ozdobíme.

Právě kapky Maraschino je specialita baru Floridita. Standardní Dauquiri připravíte bez tohoto likéru.

 

Více zde: www.havanaclub.cz, www.pijsrozumem.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy