REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Hubneme s jouly

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Chcete hubnout? Vaše denní dávka jídla nesmí obsahovat více jak 3900-4800 J!


Pokud chcete opravdu snížit svou váhu, váš denní příjem kaloriií v potravinách nesmí být větší jak 3900-4800 J. Pokud vám stačí jen udržet si svou váhu, denní dávka potravin by neměla mít více jak 4700-7300 J.

Výše uvedené hodnoty jsou samozřejmě jen orientační. Záleží také na vaší pohybové aktivitě. Jde také o to, máte-li sedavé zaměstnání nebo naopak denně ujdete 5 kilometrů. Pohyb, zdrevý životní styl a především i duševní pohoda, to vše ovlivňuje, kolik kaloriií si můžete dovolit ve vaší stravě.

V článku: Kalorická tabulka potravin najdete souhrn těch nejvýznamějších potravin a jejich hodnoty v kCal a KJ na 100 g danné potraviny.

Převody kalorií na jouly:

1 cal = 4,1868 J (přesně), tj. 1 kcal = 4186,8 J

Rada o hubnutí na závěr:

Obecně platí, že jíst se má střídmě, i 5-7x denně, v malých dávkách a nejpozději 3 hodiny před spánkem. Pak si sem tam můžete dát i naše oblíbené “vepřo, knedlo, zelo”, či krásně prorotlý bůček.

Pohyb a aktivní život vůbec vám ve spojení se zdravým stravováním zajistí, že nebudete patřit mezi lidi s nadváhou! Kromě toho si uvědomte, že každý člověk má vrozené dispozice od svých rodičů a prarodičů a pokud je vám souzeno být “kus chlapa” nebi i “kus krásné ženské”, nestyďte se. Všichni nemůžeme být hubení, ale z druhé strany nemá smysl se vymlouvat na dědičné sklony k obezitě a proto s ní nic nedělat, to také není řešení!

Zdroj: ReceptyOnLine.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy