REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Fenomén proteinových diet opravdu funguje

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

PR - proteinová dietaProteinová dieta přináší nový trend v rychlém a bezpečném hubnutí. I když jsou proteinové diety veřejností objevovány nově, věřte, že jejich princip je záležitost stará již téměř padesát let. Proto už zde není místo pro pochyby o jejich pozitivních účincích oproti novým dietám neprověřeným časem ani zkušenostmi. Dnes vám prozradíme jejich pozadí a doporučíme dietní programy vhodné právě pro Vás.


Tělo musí při hubnutí čerpat energii ze zásob, je na nás mu naordinovat, ze kterých to bude.

Organismus je při dietě či hladovění nucen získávat energii z vlastních zdrojů. V takové situaci nejdříve pokrývá energetický deficit z glykogenu (živočišného škrobu), pak přechází na vlastní svalovinu a až úplně nakonec si bere energii ze zásobní tukové tkáně.

Zázračná ketóza

Bílkovinná dieta je odpovědí na otázku jak přesvědčit tělo, aby přednostně sáhlo pro energii do tukových rezerv. Princip je založen na přísunu dostatečného množství kvalitních a čistých bílkovin spolu se současnou redukcí příjmu tuků a cukrů což navozuje zvláštní, byť zcela přirozený, metabolický stav tzv. ketózy V tomto stavu je organismus energeticky přenastaven na čerpání energie rovnou z tuku, při zachování vlastní svaloviny jako bližšího energetického zdroje. Pro navození ketózy je však potřeba speciálně připravených hyperproteinových přípravků. V každodenním shonu je téměř nemožné poskládat hyperproteinovou stravu z běžně dostupných potravin bohatých na bílkoviny.

Nejefektivnější a nejpřirozenější dieta

Bílkovinná dieta je tedy v dnešní době jeden z nejpřirozenějších a nejefektivnějších principů redukce. Jednotlivé programy nabízené na trhu jsou řešeny na různých úrovních a umožňují mimo jiné online konzultace s nutričními terapeuty i lékaři. V Čechách je propagátorem a specialistou na bílkovinné diety MUDr. Miloš Rýc, který se v této oblasti pohybuje přes dvacet let.

Proteinová dieta = zdravá dieta, u které nebudete mít hlad

Obecně diety pracují na principu snížení příjmu energie, a jejich průvodním jevem je zákonitě hlad, který nemáte možnost zahnat, pokud nechcete danou metodu hubnutí porušit. Při bílkovinné dietě ale díky ketóze hubnete bez pocitu hladu. Tato dieta je zcela přirozeným a přírodním způsobem redukce tělesné hmotnosti, pouze za použité bílkovinné stravy, bez léků, chemie či potravních doplňků. Konzumují se pouze hyperproteinové (většinou instantní) přípravky nahrazující běžná jídla.

Jak to tedy prakticky funguje?

Ve svém základu jsou programy proteinových diet založené na přísunu kvalitních a perfektně vstřebatelných bílkovin ve formě pokrmů, které jednoduše připravíte kdekoliv. Ty doplňujete běžnými potravinami dle doporučení terapeuta a fáze diety, ve které se zrovna nacházíte. Fáze jsou obvykle 3 nebo 4, dle typu a „přísnosti“ konkrétního proteinového redukčního programu. V poslední, tzv. stabilizační fázi, se pak vracíte k normálnímu stravování, tedy k „pravým“ jídlům připraveným z běžně dostupných surovin

A co potom? Žádné jo-jo nehrozí

Po absolvování všech fází proteinové diety a při dodržení nově osvojených stravovacích návyků, nedochází ke zpětnému nabrání kilogramů. Tedy pokud se budete o sebe nadále starat v duchu zdravého životního stylu, udržíte si zredukovanou hmotnost trvale. V praxi to znamená pokračovat v pravidelném stravování (4 x denně menší porce) a zásadně omezit sladkosti a tučná jídla.

Když si trvale navyknete na proteinové snídaně a zařadíte do své životosprávy i pravidelný pohyb, není možné znovu přibrat.

Jakou proteinovou dietu vybrat?

Na trhu je mnoho různých programů, lišící se svojí kvalitou, možnostmi i doplňkovými službami. Mezi nejkvalitnější programy se širokým zázemím jak produktových řad, tak doplňkových terapeutických služeb patří diety např. Dietalegre®, Proticare® a Medidiet®, Protiexpress®

aj. Při výběru si musíte položit pouze pár jednoduchých otázek. Kolik kilogramů potřebuji zhubnout? Zvládnu se uhlídat sám nebo chci raději odporu nutričního terapeuta nebo lékaře? Mám nějaké zdravotní komplikace?

Dietalegre® aneb pár kilo zhubnu sám doma

Program Dietalegre® je určen pro ty z vás, kteří jste schopni sami dodržovat dietní režim a máte jen mírnou formu nadváhy. Když s programem Dietalegre® projedete všechny tři etapy (1. etapa 2 týdny, 2. etapa 3 týdny, 3. etapa 4 týdny), můžete zhubnout celkově až 10 kg.

+ začít můžete ihned, není nutné se objednávat na speciální konzultace a dietní program je k dispozici on-line

+ předpřipravené potraviny neobsahující žádné chemické látky a doplňky snadno připravíte kdykoliv a kdekoliv

+ velký výběr hyperproteinových pokrmů jednoduše objednáte v e-shopu

+ je vám k dispozici lékařská on-line poradna

Proticare® – potřebuji v hubnutí poradit a mít na blízku někoho, kdo mě bude podporovat

Rádi byste zhubli, znáte i principy zdravého stravování či různé diety, přesto však nejste schopní se do hubnutí „dokopat“ nebo dietu dodržet? Právě pro vás je vhodný program Proticare®. Ve specializovaných poradenských centrech a obchodech pro redukci hmotnosti vám ušijí program na tělo a stanou se vašimi rádci i podporou.

+ s Proticare® můžete řešit nejen mírné formy nadváhy (do 10 kg), ale i obezitu

+ hyperproteinové pokrmy a nízkokalorické pamlsky jednoduše nakoupíte v centrech, která nabízejí veškerý sortiment potřebný při dietě a po ní

Medidiet®, hubnutí v rukou lékaře

Program Medidiet® je zastřešený lékařskou supervizí a umožňuje řešit redukci i velkého počtu kilogramů nebo redukci tělesné hmotnosti u pacientů s nějakými zdravotními komplikacemi

+ vhodné i pro pacienty se zdravotními omezeními, program s lékařským dohledem během celého procesu

+ pokrmy Medidiet® jsou zdravé a přirozené, bez obsahu chemických látek

+ centra Medidiet® najdete téměř po celé republice

Protiexpress®, program pro farmaceuty a výdej v lékárnách

+ vyvážená řada proteinových jídel sestavená do podoby mixů

+ nestihli jste si včas doobjednat proteinové jídlo, potřebujete okamžité řešení nebo jen omezený počet jídel na několikadenní program k redukci – skočte si pro Protiexpress® do nejbližší lékárny

Na trhu najdeme celou řadu produktů bílkovinné diety v různých cenových hladinách, různé kvality, a složení, diety chutné i ty méně chutné. Proto když se rozhodnete hubnout s proteinovou dietou, vybírejte pečlivě a zjišťujte si podrobnosti.

Více viz: Dietalegre®

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Cold brew třikrát jinak aneb osvěžující letní drinky, které zvládnete doma

Že ještě neznáte cold brew? Za studena extrahovaná káva chutná příjemně sladce, v lednici vám vydrží déle než týden a zvládne ji připravit opravdu každý. Navíc ji můžete přizpůsobit svým vlastním chutím – stačí přidat pár zajímavých ingrediencí a osvěžující kávový drink je na světě. Jediné, co kromě kávových zrn budete potřebovat, je kvalitní mlýnek na kávu, dostatečně velká sklenice a papírový filtr.

číst dále ...

Vaše oblíbené zeleninové pokrmy v netradičním podání

Horké letní dny přímo vybízejí k tomu, abyste ve svém jídelníčku využili maximum z toho, co nám příroda právě nabízí. V žádném jiném ročním období nemáme takový výběr čerstvé zeleniny. Přidáním masa navíc získáte plnohodnotný hlavní chod. Co takhle vyzkoušet nové a překvapivé varianty oblíbených receptů, jako je odlehčená verze Caesar salátu nebo kuskus připravený jako řecký salát?

číst dále ...

Ochutnejte nejznámější jídla z dánské kuchyně

Dánská kuchyně je pro většinu z nás spíše velkou neznámou, při pohledu na typická dánská jídla však brzy zjistíte, že by byla chyba ji nevyzkoušet. Vyniká totiž použitím čerstvých, lokálních surovin s důrazem na ingredience, které se pěstují či chovají přímo v Dánsku. Jídla inspirovaná dánskou kuchyní si můžete dopřát v rámci Dánského menu, které bude k dostání už příští týden na všech pobočkách Bageterie Boulevard.

číst dále ...

BistRAWveg: Tipy na chutné raw recepty, když člověka honí mlsná

Raw neboli syrová strava je jedním ze stylů stravování. Pokud člověka popadne chuť na sladké, je takříkajíc doma. Nepečené dorty a koláče s troškou umu a správných surovin lze zvládnout připravit v domácí kuchyni. Ve spolupráci s odborníky z BistRAWveg některé recepty a postupy odhalujeme.

číst dále ...

Rychlé a chutné svačiny pro děti i dospělé podle Drůbežářského závodu Klatovy

Září a s ním spojený začátek nového školního roku je pro každého jinak náročný. Děti se těší na nové zážitky a kamarády a rodiče organizují, jak všechno zvládnout. Jeden z důležitých úkolů pro rodiče je připravit dětem svačinu, která je nejen nasytí ale bude zároveň i velmi pestrá. Ideálním řešením je ovoce, zelenina a k tomu jednoduché ale vydatné tipy od Drůbežářského závodu Klatovy. Kombinace křupavého čerstvého pečiva, svěží zeleniny a Kuřecí prsní zauzené šunky nejvyšší jakosti krájené, která je oceněná značkou kvalitních potravin KLASA a certifikátem České cechovní normy nebo Kuřecího dětského junioru bez přidaných E, tak potěší nejen malého školáka, ale i teenagera a neodolají ani samotní rodiče.

číst dále ...

Prague mussel week odstartoval. Zapojí se Les Moules, Bruxx i Grandhotel Pupp

Týden od 21. do 27. září patří v desítkách restaurací holandským slávkám. Druhý ročník festivalu Prague mussel week nabízí zvýhodněná mušlová menu připravená skutečnými kulinářskými esy. Zapojili se například Les Moules, Bruxx či Grandhotel Pupp. Recepty na slávkové pochoutky od šéfkuchařů zapojených restaurací jsou dostupné i na webu PMW.

číst dále ...

Začíná sezóna moštů! Co o nich potřebujete vědět?

Máte rádi ovoce? Pak jste nejspíše propadli jedinečné chuti ovocných šťáv. Můžete si je kupovat u farmáře, v obchodech, nebo třeba i v restauracích, když toužíte po něčem zdravějším. Jak se vůbec vyrábějí? Může být základem i mražené ovoce? Je nějaký rozdíl mezi moštem, džusem a nektarem? Je zakalený mošt vadný? Na tyto a více otázek odpověděl Akademii kvality doc. Ing. Aleš Rajchl, Ph.D., vedoucí Ústavu konzervace potravin, VŠCHT Praha.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy