REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Dobrý rok pro „Chléb & víno“

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Výstava Chléb a vínoTZ: Pátek, 4. říjen 2013 – 200.000 NÁVŠTĚVNÍKŮ NA DOLNORAKOUSKÉ ZEMSKÉ VÝSTAVĚ 2013

ASPARN AN DER ZAYA – Od 27.dubna 2013 prezentuje Dolnorakouská zemská výstava „Chléb a víno“ Niederösterreichische Landesausstellung „Brot & Wein“ v regionu Weinviertel 8.000 let fascinující kulturní historie. Výstavy „Chléb“ v Asparn an der Zaya a „Víno“ v Poysdorfu přilákaly až dosud 200.000 návštěvníků.


„Weinviertel nyní sklízí plody toho, co při přípravách zasel“, raduje se zemský hejtman Dr. Erwin Pröll. „Každý druhý host Dolnorakouské zemské výstavy navštíví předváděcí pekárnu na volném prostranství prehistorického muzea Dolního Rakouska v Asparn an der Zaya a vinařům se podařilo díky novému vinnému trhu v Poysdorfu zvýšit svůj obrat o 50 %. Weinviertelská karta s bonusem „Bonuscard“ zaznamenala již obrat milion eur. Kancelář turistického ruchu pro Weinviertel se těší z více než 3.000 skupinových rezervací od provádění uličkami s vinnými sklípky až po jízdy traktorem. A v neposlední řadě také díky Zemské výstavě je Mistelbach vedle Bludenze jediný okres v celém Rakousku, ve kterém nezaměstnanost klesla o 2,9 procent“, říká hejtman Pröll.

„Zvláště nás těší, že všechny kulturní akce pořádané u příležitosti výstavy ‚Chléb & víno‘ jsou tak dobře přijímány“ doplňuje Kurt Farasin, jednatel Dolnorakouských zemských výstav. „Z 200.000 hostů jich dobrých 80.000 navštívilo komentované prohlídky s průvodcem. 4.000 návštěvníků se zúčastnilo našich interaktivních programů v laboratoři chleba a v požitkové dílně. To nás utvrzuje v naší strategii, že je třeba koncipovat výstavy jako individuální zážitek při hledání vlastního přístupu ke chlebu a vínu. Také další akce v regionu, od tradiční okresní vinařské slavnosti až po dnešní inovovaný svátek divočiny a hroznů (Wilden Trauben Fest) se těší u hostů zemské výstavy velké oblibě“, říká pan Farasin.

Ještě do 3. listopadu 2013 se můžeme zakrojit do křupavé historie chleba v prehistorickém muzeu Dolního Rakouska v Asparn an der Zaya a nechat si nalít vše zajímavé kolem vinného moku na výstavní ploše v Poysdorfu A se svými termálními lázněmi v Laa, regionálním muzeem v Mikulově, střediskem muzeí MZM (Museumszentrum) v Mistelbachu, skanzenem v Niedersulz a zámkem ve Wolkersdorfu doplní našich pět partnerů bohatý kulturní program.

Abyste se dozvěděli o Dolnorakouské zemské výstavě 2013 Niederösterreichische Landesausstellung 2013 a o všech akcích v regionu více, staňte se fanouškem na facebooku Facebook nebo navštivte naši webovou stránku: www.noe-landesaustellung.

at.

 

Výstava Chléb a víno

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy