Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Index článkůI

I králík se může přejíst!Nějaký čas jsme měli pěkný kousek zahrady a chovali jsme různá zvířata a mezi nimi také králíky. Kdo je chová ví, že někdy se je daří chovat jindy ne.
I přípitek má svou historiiOd dob, kdy člověk vypěstoval svůj první vinný keř uplynulo mnoho vody a času. Víno se stalo ušlechtilým nápojem a bylo tak vzácné, že se jím uctívali bozi a podle náboženských představ je ještě dodnes symbolem krve Ježíšovi ...
Ibišek jedlý (Okra)Okra je teplomilná jednoletá zelenina, pěstuje se pro jedlé plody (tobolky). Obsahuje vápník, draslík, železo, vitemín C a vlákniny.
Indická kuchyně

Co se jí v ... národní kuchyně: IndieIndická kuchyně je zdravá, lehká a je oblíbená po celém světě. V oblibě ji mají hlavně vyznavači zdravého přírodního životního stylu, také vegetariáni, což ale neznamená, že Indové maso nejedí, někteří ano (záleží totiž na jejich vyznání) a umí ho i velmi chutně připravit. Indická kuchyně je vhodná i při dietách, ale někdy umí i pěkně vypálit vnitřnosti díky své pikantnosti.

Podle starých Hindů má potrava božský původ a kuchařské umění bylo proto pokládáno za posvátné. Obřady vaření se v Indii v minulosti řídily ,,svatými“ pravidly, jichž bylo nutně přísně dbát.

Indie
Indonéská kuchyně

Indonéská kuchyně se podobá v hlavních rysech malajské a singapúrské kuchyni. Je tam společných mnoho rysů, jak etnických, geografických, tak i kulturních.

Kuchařské umění ,,Země tisíců ostrovů,“ jak je Indonézie někdy nazývána, tedy například na Jávě, Borneu, Sumatře ale i ostatních ostrovech, má slavnou a předlouhou tradici. Indonesie je ohromná země s více než 130 miliony obyvatel žijících na velkých i malých ostrovech. Během svého vývoje vstřebávala mnoho cizích kultirních vlivů. Patrný je vliv čínský, indický ale i arabský a pozdější holandský a španělský.

IndonézieNárodní kuchyně celého světa. Asie - indonéská kuchyně.
Intimní rozhovor
IQ hosta
Italia mia ...Itálie dnes vyrobí 58 miliónů hektolitrů vína, samozřejmě převážně červeného, co jiného na jihu? Uvědomme si ale, že Itálie má 58 miliónů obyvatel, takže na každého Itala či Italku, (včetně kojenců, nemluvňat a batolat) připadá každý rok jeden hektolitr vína. Spotřeba vína tu ale klesá, naštěstí kvalita stoupá.
ItálieItálie je svoují kuchyní proslavená. Je lehká, chutná a hlavně poměrně jednoduchá. Přesto se i zde se najdou recepty, které nedokáže každý uvařit.
Itálie a její exotická kuchyně... Staří Římané předkládali svým hostům smažené mlže v medu, nakládané kohoutí hřebínky a jazýčky slavíků a plameňáků ...
Italská kuchyně
Italská kuchyně

Co se jí v ...národní kuchyně: ItálieDobře jíst a dobře žít je filosofie italské kuchyně. Italská kuchyně patří k třem nejlepším kuchyním světa. Dala základ francouzské gastronomii a do jisté míry ovlivnila i jiné evropské kuchyně. Je vyjádřením tisícileté tradice a představuje cenné dědictví, které Itálie předává labužníkům na celém světě.

Italská kuchyně umí dovedně skloubit jednoduchost, vytříbenost, důvtip a chuť. Třebaže netvoří jeden celek, je ryze národní, podle produkce zemědělských plodin se dělí na 3 základní oblasti, severní, střední a jižní.

Italská Porchetta (poršeta)Jedná se o pečené vykoštěné sele ochucené kořením, které se peče několik hodin v kamenné peci, pod kterou se topí dřevem.

reklama


Tiskneme obrazy na plátno, plakáty na stěnu a fototapety do bytu i kanceláří. Krásné obrazy a plakáty na míru dle Vašich požadavků.

Gastročlánky

Tip

Brandozz

Anketa

Jakou svačinku dáváte do školy svým dětem nejčastěji?

Načítám výsledky ankety, prosím čekejte...reklama

Gastrokalendář

1.5. - Pálení čarodějnic, Beltane (předvečer)

Tento původem keltský svátek se slaví v předvečer 1. května a na 1. května. V tento den nastává čas uctít život ve všech jeho nesčetných formách. Jde hlavně o svátek plodnosti doprovázený oslavou přírody a přinášením obětí divoké zvěři a přírodním živlům. Slaví se příchod jara a pálí se ohně na obranu proti čarodějnicím, což je zvyk podstatně novější, který přineslo křesťanství.

PředchozíDalší

celý kalendář


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy