Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Index článkůE

Eclair s čokoládovou polevouVideo receptySledký dezert z odpalovaného těsta plněný smetanovým krémem, zdobený čokoládovou polevou.
Edouard BalladurFrancouzský politik, bývalý předseda vlády.
Eleuterokok ostnatý (Ďáblův keř)Tento poměrně vysoký keř roste pouze na japonském ostrově Hokkaido a ve stepních oblastech Sibiře. Říká se mu také sibiřský ženšen nebo kořen tajgy.
Encyklopedie ovoceEncyklopedie ovoceZákladní rozdělení ovoce na bobuloviny, jádroviny a peckoviny, ořechy, teplomilné (exotické) ovoce, plody planých keřů a bylin.
Encyklopedie zeleninyEncyklopedie zeleninyAbecední seznam zeleniny využívané v kuchyni po celém světě. Známé i méně známé plody, hlízy, listy, kořeny ... vhodné pro kuchyňské zpracování, do polévek, salátů nebo například jako chutná příloha či samostatný pokrm.
EnzymyDůležitou složkou potravy, dnes ještě málo branou v úvahu, jsou aktivní enzymy. Mají bílkovinnou povahu a ničí se teplem nad 45 až 50 °C. Tělo člověka využívá enzymy dodávané potravou alespoň zčásti. Napomáhají při trávení potravy a tím šetří tělní enzymy. Organismus se tolik nevyčerpává ze zásoby vlastních enzymů a tím se zvyšuje jeho vitalita ...
Éra moderního zdravého vaření a nápady na vánoční dárky (část 1.)

PR - Vánoční dárky od FroothieZastavme se chvilku a přemýšlejme nad tím co se děje kolem nás……..vše se hemží a žije předvánoční bláznivou atmosférou…… už nás to zase čeká, vánoční přežírání, kila na víc, únava a deprese z nadbytečných kil. Jediná myšlenka, co se nám honí hlavou je, co asi dostanu od Ježíška? Co mám všem koupit, aby je to potěšilo a zároveň, aby to byl užitečný dárek? Hmmmmm

Espresso slaví už 115 let! Znáte jeho historii?Rady a tipy profesionálůTěžko byste hledali člověka, který by neznal pojem „espresso“. Většina lidí také ví, že tento oblíbený kávový nápoj pochází z Itálie. Málo kdo ale tuší, jak různorodou a barvitou má espresso historii.
Estragon (Pelyněk estragon)Estragon nebo-li také kozalec kořenný, pelyněk kozalec je vytrvalá bylinka vysoká až 1 metr, s přímou lodyhou, hustě větvenou s čárkovitými kopinatými přisedlými listy, kvete žlutě. Má rád slunné teplé a suché podnebí a dobře prohnojenou půdu. Estragon je oblíbený ve francouzské kuchyni, k povzbuzení chuti k jídlu, k ochucení omáček, polévek, vařených pokrmů, nakládané zeleniny, ochucení likérů. Estragon je i součástí kořenících směsí.
Exkluzivní chuť v oblacích

PR - Zátiší Group a ČSASpolečnost Zátiší Group a ČSA představují nový koncept menu v business class

Praha, 14. 5. 2014 – Společnost Zátiší Catering dnes představila nové menu, které od června dostane každý cestující v business class společnosti aerolinií ČSA. Koncept nového „Business Class Menu“ dnes osobně představil Sanjiv Suri, CEO společnosti Zátiší Group spolu s šéfkuchaři pražských restaurací skupiny Zátiší Group, Markem Purkartem, Janem Burešem a Markem Šádou.

Exotická čínaVyhledávané speciality v čínské kuchyni byli a ještě jsou medvědí tlapy, daňčí ocasy, kachní jazyky, úhoří vajíčka, velbloudí hrb, opičí pysky, kapří ocasy a volský morek. Specialita obyvatel Kantonu (Čína) je zase kočičí maso. Populární jihokorejský pokrm, jehož složkami jsou mimo jiné psí maso a nejrůznější byliny a koření se jmenuje Kae soju.
Experti na špínu v domácnosti – Real pro rychlý a snadný úklid Rady a tipyV čistém, voňavém a nablýskaném bytě či domě bychom chtěli žít snad všichni. Realita ale bývá někdy jiná. Času je málo a prachu usazeném na poličkách naopak neustále dost, na šmouhy na oknech se nemůžeme ani podívat a při vaření se snažíme očima uhýbat před lepkavou mastnotou na digestoři… Úklid vás ale nemusí stát moc času. Spoustu si ho ušetříte výběrem správného přípravku.
Expresní dieta: Banánovo-ovesnáNemáte dost trpělivosti na dlouhé diety? Zkuste dietu na jeden den!
Expresní dieta: Bramborová s podmáslímTato jednoduchá a zdravá dieta se opakuje každý týden a tím umožní vašemu tělu zregenerovat, napravit vaše týdenní hříchy ve stravování a dlouhodobě snížit váhu, tedy zhubnout.
Expresní dieta: HroznováJedna z variant na expresní dietu. Tentokrát pomocí ovoce dosáhnete tíženého výsledku. Tělu se uleví a váha půjde dolů.
Expresní dieta: Jablečno-mrkvováTato jednoduchá dieta se opakuje každý týden a tím umožní vašemu tělu zregenerovat.
Expresní dieta: Medově-citrónováA zase expresní dieta. Je vhodná na rychlé narovnání přetíženého žaludku a celkově tělu uleví.
Expresní dieta: PolévkováPolévka, pomocí níž zbavíme tělo přebytečných tuků a dalších zákeřných látek.
Expresní dieta: Syrovátkovo-ovocnáTato dieta vám umožní dlouhodobě snížit váhu a ulevit od problémů s přejedeným žaludkem.
Exquisit – nová značka společnosti KauflandPR - Kaufland ExquisitSpolečnost Kaufland Česká republika zavedla novou vlastní řadu delikatesních výrobků pod názvem Exquisit. Experti společnosti Kaufland vytvořili devět produktových řad výrobků. Inspirovali se vyhlášenými specialitami ze zemí jako je například Francie, Itálie, Švýcarsko, Belgie či Rakousko. Všechny produkty značky Exquisit splňují nejvybranější chuťové nároky a nejpřísnější požadavky na kvalitu. Zároveň přinášejí pocit luxusu do každodenního vaření.

reklama


Tiskneme obrazy na plátno, plakáty na stěnu a fototapety do bytu i kanceláří. Krásné obrazy a plakáty na míru dle Vašich požadavků.

Gastročlánky

Tip

Brandozz

Anketa

Jakou svačinku dáváte do školy svým dětem nejčastěji?

Načítám výsledky ankety, prosím čekejte...reklama

Gastrokalendář

1.5. - Pálení čarodějnic, Beltane (předvečer)

Tento původem keltský svátek se slaví v předvečer 1. května a na 1. května. V tento den nastává čas uctít život ve všech jeho nesčetných formách. Jde hlavně o svátek plodnosti doprovázený oslavou přírody a přinášením obětí divoké zvěři a přírodním živlům. Slaví se příchod jara a pálí se ohně na obranu proti čarodějnicím, což je zvyk podstatně novější, který přineslo křesťanství.

PředchozíDalší

celý kalendář


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy